El Bab'ta bomba yüklü araçla atak TSK'dan son dakika tanımlama

DEAŞ El Bab'da bomba yüklü araçla saldırdı. Gelen son dakika haberine göre saldırıda 8 DEAŞ'lı öldürüldü. TSK bölgedeki son duruma ilişkin açıklama yaptı.

El Bab'ta bomba yüklü araçla atak TSK'dan son dakika tanımlama
El Bab'ta bomba yüklü araçla atak TSK'dan son dakika tanımlama

EL BAB'da DEAŞ bomba yüklü araçla saldırdı. Gelen son dakika haberine kadar ÖSO askerlerinin saldırıya ateşle karşılık vermesi sonucu 8 DEAŞ'lı öldürüldü. TSK'dan El Bab'daki son duruma ilişkin yorumlama geldi. Saldırıdan Türk askerlerinin etkilenmediği bildirildi. 

El Bab' ta DEAŞ unsurlarının bomba yüklü araçla geçici üs bölgesine hamle girişimine ÖSO askerlerinin ateşle karşılık vermesi sonucu 8 DEAŞ' lı öldürüldü.

TÜRK ASKERLERİ SALDIRIDAN ETKİLENMEDİ

Vasıta içerisinde yer alan 2 DEAŞ' lının kendini patlatması sonucu 7 ÖSO mensubu hayatını kaybetti. Türk askerlerinin saldırıdan etkilenmediği belirtildi.

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada ise "Büyük ölçüde kontrolün sağlandığı EL Bab' ta harekat devam ediyor." denildi.

EN DÜŞÜK 3 AY: El Bab’ın takriben yüzde 40’ında kontrolün sağlandığı, tam kontrolün sağlanması için minimum 3 aylık bir süreye gereklilik olduğu açıklama edildi. Fakat El Bab’ta tam bağımsızlık sağlandıktan sonra buraya güvenilir nüfus yerleştirilip, 2 bin 500 civarında ÖSO güçleri daimi bırakıldıktan daha sonra Menbiç ve Rakka planlarının devreye sokulabileceği belirtildi. El Bab’da ÖSO güçleri kalmadığı takdirde, buranın baştan DEAŞ’ın eline geçme ihtimalinin göz ardı edilmemesi gerektiği vurgulandı.

GÜVENLI HAT: TSK ve ÖSO, El Bab’ı kuzey, batı ve doğudan kuşattı. TSK/ÖSO ile rejim arasında bir çatışma çıkmaması için El Bab’ın güneyinden geçen Menbiç’cilt Halep’e inen M4 karayolunun Kıbrıs’taki “Yeşil hat”a aynı şekilde fiili bir hat haline dönüştüğü belirtildi. Bu hat bir takım yerlerde 500 metre bir takım yerlerde 1 kilometre derinliğinde. Bu hat her tarafında çatışma çıkmaması için rejim güçleri ile ÖSO aralarında kimi vakit görüşmeler de yapıldığı öğrenildi.

el bab doğru deaş terörist infilak ettirilme infilak ettirilme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor