Hepsinin Bir Hikâyesi Vardı: Dün ve Bugün El Bâb'da Şehit Düşen 8 Askerimize Veda

TSK'nın Suriye'de IŞİD'e karşı yürüttüğü operasyonlardan üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Dün El Bab'da çıkan çatışmalarda 5 asker, bugün sabah sa...

Hepsinin Bir Hikâyesi Vardı: Dün ve Bugün El Bâb'da Şehit Düşen 8 Askerimize Veda
Hepsinin Bir Hikâyesi Vardı: Dün ve Bugün El Bâb'da Şehit Düşen 8 Askerimize Veda

TSK'nın Suriye'de IŞİD'e karşısında yürüttüğü operasyonlardan üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Dün El Bab'da çıkan çatışmalarda 5 asker, bugün sabahleyin saatlerinde ise Rus uçaklarının yanlışlıkla bir binayı vurması üzerine 3 askerimiz daha şehit düştü. Operasyonun başladığı günden bu yanlamasına ne eyvah fakat 64 askerimiz şehit oldu. 

Şehit askerlerin cenazesi, Gaziantep'te düzenlenen törenle memleketlerine gönderildi.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Kılıç’ın üç ay önce evlendiği öğrenildi

25 yaşındaki Kılıç şehit düşmeden önce izindeydi, birliğe tekrar katılmasının üçüncü gününde ise yaşanan çatışmalarda hayatını kaybetti.

Acının ve öfkenin fotoğrafı: Askeri yetkililerin şehidin Adana'daki evine haberi ulaştırdığı lahza objektiflere böyle yansıdı...

3 kardeşi olan ve 4 yıldır uzman çavuş olarak devir yapan Kılıç'ın naaşı Adana'da toprağa verilecek.

Özel Kuvvetler Komutanlığında görevli Yahya Efiloğlu yaz aylarında evlenecekti...

İzne geldiğinde aynı zamanda vasiyetini de ileten Efiloğlu 'Şehit olursam beni İzmir'e defnedin' demişti.

Haberi bölge şehidin inşaat işçisi babası Abdullah Efiloğlu şöyle konuştu:

"Önceki akşam kendisi ile telefonda konuşmuştum. Yazın sevdiği kızı istemeye gitgide artarak nikah yapmayı planlıyorduk, nasip olmadı. Annen ceketine sarılıp ağlıyor yavrum. Böyle mi gelecektin, bana komutanlarını mı gönderdin oğlum?"

Uzman Çavuş Mahmut Uslu'nun babası da 25 sene önce şehit olmuş...

Başbakan Binali Yıldırım'ın yılbaşı gecesi beraber yemek yemek yediği askerlerden Şehit Uslu Kartal'da annesi ile birlikte yaşıyordu. Şehidin polis memuru olan babası Ali Uslu’nun 25 yıl önce bir uyuşturucu operasyonu sırasında şehit olduğu öğrenildi.

 Mürşide Uslu, bu kez tek çocuğunu şehit vererek ikinci kere şehit acısı yaşadı.

Fotoğraftaki diğer askerimiz Selim Topal da ocak ayında şehit olmuştu

Şehit Üsteğmen Tarık Koçoğlu'nun babası da yıllar önce vefat etmiş

Uzman Çavuş Mahmut Yumuşak Başlı ile birlikte şehit olan Üsteğmen Tarık Koçoğlu’nun, babasının yıllar önce vefat ettiği annesinin ise İstanbul’da yaşadığı öğrenildi.

Şehidin ardında sosyal medyada paylaştığı bu fotoğraflar kaldı

27 yaşındaki Umut Aytekin geçtiğimiz yıl göreve başlamıştı

Aytekin’in emekçi emeklisi babası Hasan ile annesi Zehra Aytekin, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. 

Geçen yıl Haziran ayında göreve başladığı açıklanmış şehit Uzman Onbaşı Umut Aytekin’in cenazesinin, Karabük Şehir Halkı Meydanı’nda düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

Dün, Suriye'de 5 askerin şehit olmasının peşinde bugün de 3 asker şehit oldu...

Rusya'nın 'Kazaen' 3 Askerimizi Şehit Etmesi Tartışmaların Odağında... - onedio.com

Rus uçağının bombardımanında sözleşmeli er Ömer Akkuş, uzman çavuş Mehmet Şahin ve uzman onbaşı Emre Mücahit Topaş şehit düştü.

Bombardımanda yıkılan binanın enkazı altından çıkarılan şehit sözleşmeli er 23 yaşındaki Ömer Akkuş'un cenazesi saat 11.30 sıralarında helikopter ile Gaziantep'e ulaştırıldı. Göçük aşağı kalan şehit bilirkişi çavuş 25 yaşındaki Mehmet Şahin ile şehit uzman onbaşı 26 yaşındaki Emre Mücahit Topal'ın cenazeleri ise saat 14.00 sıralarında çıkarıldı ve 14.40 sıralarında helikopter ile Gaziantep'e getirildi.

Tankçı Ömer Akkuş az önce 23 yaşındaydı...

23 yaşındaki Tankçı Ömer Akkuş’un Kaynarca ilçesine emrindeki Uzakkışla Mahallesinde oturan ailesine acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haberi alan baba Mahmut Akkuş’un evinde feryatlar yükseldi. Evin önünde ambulans bekletilirken şehidin baba ocağına Türk Bayrakları asıldı.Öte yandan Ömer Akkuş’un 7 kardeşi daha olduğu öğrenildi.

Mehmet Şahin'in tankı 20 gün önce IŞİD militanlarınca isabet küskün, şehit asker yara almadan kurtulmuştu...

Şehit ateşinin düştüğü öteki bir yer Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi oldu. 25 yaşındaki şehit Bilirkişi Çavuş Mehmet Şahin’in takriben 2 yıl önce TSK’ya katılmış ve tankçı olarak devir yapıyordu.

Şehidin ailesine acı haber, öteki çocuklarını ziyaret için gittikleri Balıkesir Bigadiç’te verildi.Öte yanlamasına Mehmet Şahin'in içinde bulunduğu tankın IŞİD militanlarınca düzenlenen saldırıda isabet aldığı fakat şehit askerin bu saldırıdan bere almadan kurtulduğu belirtildi.

Şehit haberinin düştüğü bir öteki şehir Adana oldu...

Emre Mücahit Topal'ın acı haberi Adana'da oturan ailesini yasa boğdu.

Bilirkişi onbaşı 26 yaşındaki Emre Mücahit Topal'ın şehit olduğu haberini askeri yetkililer, merkez Yüreğir İlçesi Yenidoğan Mahallesi'nde oturan ailesine bildirdi. Acı haberi alan anne Sema ile baba Salih Topal gözyaşlarına boğuldu. Topal'ın 2 takvim asker ve bekar olduğu öğrenildi. Şehit onbaşı yarın memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verilecek.

onedio yemek haberself onedio kadın listelist onedio komik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!