Trump'ın FETÖ'ye terörist diyen danışmanı istifa etti

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn, istifa etti, yerine atanan isim de belli oldu. Flynn, FETÖ'yü

Trump'ın FETÖ'ye terörist diyen danışmanı istifa etti
Trump'ın FETÖ'ye terörist diyen danışmanı istifa etti

Beyaz Saray Ulusal Emniyet Danışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn, Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Ivanovich Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesine dair iddialar üzerine görevinden istifa etti.

Trump'ın başkanlık görevini Barack Obama'dan devralmasından önce Flynn'in Rus Büyükelçi Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesinde ABD'nin Rusya'ya uyguladığı yaptırımları konuştuğu iddia edilmişti. Flynn bu iddiaları reddetmiş ve Kislyak ile baş sağlığı görüşmesi yaptığını öne sürmüştü.

RUS BÜYÜKELÇİYLE TELEFON GÖRÜŞMESİ BAŞINI YAKTI

Flynn, FETÖ'yü "terörist" olarak tanımlayan birincil ABD'li yetkililerden biri olarak biliniyordu.

Flynn'in ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'i de bu yönde bilgilendirdiği belirtilmişti. Bunun üstüne Pence, Flynn'i savunmak üzere geçen ay emekli generalin Rus Büyükelçi ile katiyen yaptırımları konuşmadığını söylemişti fakat geçen hafta sonu ABD'nin önde gelen medya kuruluşları kadar Flynn'in yaptırımları konuşmuş olabileceği iddiası ortaya atılmıştı.

İŞTE İSTİFA MEKTUBU
Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, Fylnn istifa mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Rus Büyükelçi ile yaptığım telefon görüşmesi hakkında farkında olmayarak seçilmiş Başkan Yardımcısı'nı ve diğerlerini yetersiz bilgilendirdim. Başkan ve Başkan Yardımcısı'ndan özür diledim ve özrümü kabul ettiler. İstifamı veriyorum; bu kadar onurlu bir konumda ülkeme ve Amerikan halkına hizmet etmekten onur duydum. Başkan Donald J. Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence ve onların topladığı öteki harikulade ekiple bu idare ABD tarihinde en büyük idare olarak anılacaktır."

EMEKLİ KORGENERAL KEITH KELLOGG ATANDI
Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Ivanovich Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin iddialar üzerine istifa eden Beyaz Saray Milli Güvenlik Danışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn'in yerine emekli Korgeneral Keith Kellogg'un geçici olarak atandığı bildirildi.

Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, Kellogg'un Flynn'in istifasından kısa bir vakit daha sonra ABD Başkanı Donald Trump yönetimi tarafından geçici Ulusal Emniyet Danışmanı olarak atandığı belirtildi.

Kellogg, Trump'ın Savunma Bakanlığı geçiş ekibinin başkanlığını ve tercih kampanyası sürecinde de dış politika danışmanlığını yürütmüştü.

trump'a tepki trump'a tepki hakkında trump'tan trump'a tepki kimdir trump'a tepki sondakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!