125 bin kişi sigortada parasını unuttu

Bu yıl 125 binden fazla sigortalı, hayat poliçesinde biriken parasını ya da aracının hasar alacağını almayı unuttu. Utulan toplam para miktarı ise 42 milyon lirayı buluyor.

125 bin kişi sigortada parasını unuttu
125 bin kişi sigortada parasını unuttu Berkant Akkaya

Güvence Hesabı Müdürü Kadir Ufak, bu yıl 125 bin 885 kişinin sigortadaki parasını unuttuğunu söyledi. Bu kişilerin unuttuğu toplam meblağ ise 42 milyon 99 bin 911 lira olarak açıklandı.
Bu sene 125 binden artı sigortalı, yaşam poliçesinde biriken parasını ya da aracının zarar alacağını almayı unuttu. bu nedenle daha önce yapılan bir düzenleme ile sahipleri tarafından aranmayarak sigorta şirketlerinde unutulan paraların Teminat Hesabı'na devri kararlaştırıldı.

HER YIL LİSTE YAYIMLANIYOR

Buna tarafından sigorta şirketleri, her yılın başında paralarını unutan sigortalıların listesini yayımlıyor, paranın sahiplerine 15 Haziran'a dek paralarını almaları için mektup ve telefonla çağrıda bulunuyor.
Ancak vatandaşlar, bütün bu çağrı ve bilgilendirmelere rağmen parasını tekrar unutuyor. Unutulan bu paralar da sigorta şirketleri kadar yılda bir kez Teminat Hesabı'na devrediliyor.

"PARALAR 15 HAZİRAN'A DEĞIN ALINMAZSA..."

Ufak, bu şahısların unuttuğu toplam meblağın 42 milyon 99 bin 911 lira olduğu bilgisini vererek, "Bu paralar 15 Haziran 2017 tarihine kadar sigortalılar tarafından aranmaz ve tahsil edilmez ise, 31 Haziran 2017 tarihine değin sigorta şirketleri göre Güvence Hesabına devredilecek." diye konuştu.
Aranmayan paralar kapsamanda Güvence Hesabına 2016'da aktarılan para 28 milyon 819 bin 376 lira olarak gerçekleşmişti.

125 bin sigortalının alacakları 125 bin kişi parasını unuttu sigorta şirketleri para haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
89. Oscar törenine saatler kaldı
89. Oscar törenine saatler kaldı
Kılıçdaroğlu: Değişiklik kendi içinde önemli çelişkiler barındırıyor.
Kılıçdaroğlu: Değişiklik kendi içinde önemli çelişkiler barındırıyor.