GM ve Peugeot, Opel görüşmelerini doğruladı

Çoğunluk hissesi ABD'li General Motors'un elinde bulunan Opel'in, Fransız PSA Peugeot Citroen Grubu'na satışı ile ilgili iddialara açıklama geldi.

GM ve Peugeot, Opel görüşmelerini doğruladı
GM ve Peugeot, Opel görüşmelerini doğruladı Berkant Akkaya

Alman basınında çıkan haberlerde, bünyesinde Peugeot, Citroen ve DS modellerini bulunduran Fransız PSA Grubu'nun, Opel'in satın alımı konusunda ABD'li araba üreticisi GM ile ileri düzeyde görüşmeler yaptığı bahis edilmişti.

Haberlerin arkasında iki şirket de izah etme yaparak, söz konusu görüşmeleri doğruladı.

AÇIKLAMADA NE DENİLDİ?

Her iki şirket tarafından yapılan açıklamada, "General Motors ve PSA Grubu, 2012 yılından bu yanlamasına Avrupa'daki 3 projeyi kapsayan bir ittifak uyguluyor ve iki grup için de manâlı sinerji oluşturuyor. Bu çerçevede, General Motors ve PSA Grup ahenkli olarak ek genişleme ve iş birliği olanaklarını inceliyor." denildi.

Henüz bir anlaşmaya varıldığına dair güvence verilemeyeceği vurgulanan açıklamada, "PSA Grup ve General Motors, PSA'nın Opel Vauxhall'u satın alması da dahil olmak üzere karlılığı ve operasyonel verimliliği artırmayı hedefleyen fazla sayıda stratejik girişimi araştırdıklarını doğruluyorlar." ifadeleri kullanıldı.

haberler peugeot haber son dakika görüşmelerini
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Özel'den MHP'li seçmen iddiası
CHP'li Özel'den MHP'li seçmen iddiası
Adıyaman mitingi Soylu'yu şaşırttı!
Adıyaman mitingi Soylu'yu şaşırttı!