Yasin Börü davası ertelendi

Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökoz’un öldürülmesiyle ilgili 41 sanığın yargılandığı davada, mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

Yasin Börü davası ertelendi
Yasin Börü davası ertelendi

Diyarbakır’da 6-7 Ekim 2014’te Kobani bahanesiyle gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökoz’un öldürülmesiyle ilgili 41 sanığın yargılandığı davada, duruşma heyeti duruşmayı erteledi.

Ankara 2. Ağır Cinayet Mahkemesinde görülen davanın 13. duruşmasına tutsak sanıklar, müşteki ve müdafi avukatları ile şikayetçi aileler katıldı. Cumhuriyet Savcısı Abdurrahman Çelik, geçen celse hakkında mütalaasını açıklayarak 23 davalı hakkında 6’şar kere ağırlaştırılmış müebbet, 15 sanığın tahliyesine ve firari olan 3 sanığın dosyasının ayrılarak yargılamanın devam etmesini talep etmişti. Savcının mütalaasını vermesinin gerisinde duruşma heyetinin bugünkü celsede kararını açıklaması bekleniyordu.

Duruşma Başkanı Hüsamettin Otçu, geçen celse karar verme ihtimalinin olduğunu ve tarafların duruşmada hazırlanmış olmasını istediğini hatırlattı. 8 davalı avukatının mazeret bildirerek duruşmaya gelmemesinden nedeniyle kararı açıklayamadıklarını bildiren Otçu, "Herkes hazır olsaydı bu akşam bitecekti. bir daha ki duruşmada ya bizzat gelelim ya da bir sanık vekili başka avukata yetki versin. Geciken yargı adalet değildir. Adaletin gecikmesine taraftar değiliz. bir daha oysa duruşmada elden geldiği değin katılımın sağlanmasını istiyorum" diye konuştu.

Bazı davalı avukatları, mütalaaya aleyhinde yazılmış beyanlarını sıralamak üzere zaman talebinde bulunarak, bazı tutsak sanıkların tutuksuz yargılanmasını talep ettiklerini belirttiler. Müşteki avukatları ise sanık avukatlarının vakit başvurusunda bulunmalarını kabul ettiklerini açıklama ederek, tutuksuz sanıkların da tutuklanmalarını istek etti. Cumhuriyet Savcısı Abdurrahman Yalçın davalı avukatlarının istediği sürenin verilmesini ve esir sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Ara kararını ifade eden duruşma heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı 22 Mart 2017’ye erteledi.

yasin börü kimdir yasin börü son dakika yasin börü davası nedir yasin börü davası ne oldu yasin börü mahkemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!