Nükleer projesinde önemli gelişme!

TAEK, Akkuyu Nükleer projesinin inşaatı için ön şartı olan saha parametreleri raporu onaylandı.

Nükleer projesinde önemli gelişme!
Nükleer projesinde önemli gelişme!

Türkiye Atom Enerjisi Kurumunca (TAEK), Türkiye'nin ilk nükleer baskı santrali projesi Akkuyu için inşaat lisansı başvurusu ön şartı olan saha parametreleri raporu onaylandı.

Şirketin internet sayfasında yer alan açıklamada, Akkuyu Nükleer Zorlama Santralinin (NGS) tasarımında kullanılacak bu saha parametrelerinin onayının, santralin inşaat lisansı başvurusunun TAEK göre değerlendirmeye alınması için yerine getirilmesi zorunlu bir durum olduğu belirtildi.

'6 BİN SAYFAYI AŞTI'

Açıklamada, son hali 6 bin sayfayı aşan raporla ilgili olarak, "Meydana gelebilecek öteki doğal olaylarla ilgili raporda bahşedilen bilgilerin kapsamı genişletilmiş ve bir dizi konu daha detaylı bir şekilde ele alınmıştır." ifadesi kullanıldı.

Düzenleyici kurum kadar yönlendirilen soruların çözüme kavuşturulması nedeniyle Türkiye'nin önde gelen üniversiteleri, eğitim ve araştırma kurumlarının yanı sıra çoğu özel şirketten teknik görüş alındığı kaydedildi.

2015'TE SUNULDU

Akkuyu Nükleer AŞ kadar detaylı incelemelerle belirlenen ve gerekçelendirilen Akkuyu Nükleer Santrali Saha Parametreleri Raporu kapsamında, tesisin tasarımında kullanılacak parametreler sıralanıyor.

Söz konusu rapor, 30 Aralık 2015'te TAEK'e sunulmuştu.

akkuyu reader latest news feednews rss
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!