1 dolarla evlenen çifte telli duvaklı düğün!

Kenya'da düğün masraflarını karşılayacak paraları olmadığı için 1 dolar harcayarak evlenen çift, hayırseverlerin yardımıyla telli duvaklı bir düğünle ikinci kez dünya evine girdi.

1 dolarla evlenen çifte telli duvaklı düğün!
1 dolarla evlenen çifte telli duvaklı düğün!

Kenya'da hayırseverler, geçen ay düğün masraflarını karşılayacak paraları olmadığı için sadece 1 dolar harcayarak evlenen internet fenomeni genç çifte telli duvaklı nikah yaptı.

Wilson ve Ann Mutura çifti, kendileri için 14 Şubat Sevgililer Günü'nde düzenlenen lüks düğünle ikinci kez dünya evine girdi. Bu kere gelinlik ve damatlık giyen Mutura çifti, 1 dolarlık çelik alyanslarını da yenileriyle değiştirdi.

Başkent Nairobi'deki lüks bir salonda yapılan ikinci düğünün 35 bin dolara mülk olduğu tahmin ediliyor.

Ancak lüks düğün, Kenyalı sosyal medya kullanıcılarının tepkisine yol açtı. sosyal medya kullanıcıları, organizatörlere çifte bedensel yardım temin etmek yerine neden nikah için bu değin fazla para harcadıklarını sordu.

Düğünün baş organizatörü Aaltonen Jumba, sorulara "Çifte mali anlamda zaten yardım yapılmıştı. Bambaşka kişiler, öbür hediyeler verdi. Kendilerine sera çiftliği, balayı tatili ve meslek kurmak için para sözü verildi. Peki niçin bundan başka düğünleri olmasın? Herkesin hayalinde bir nikah vardır" yanıtını verdi.

Jumba, fazla sayıda hayırseverin katkıda bulunduğu düğün için harcanan paranın miktarını hesaplamanın kuvvet olduğunu kaydetti.

Üç sene arkadaşlık ettikten daha sonra evlenme kararı bölge ama 300 doları bulan masrafları karşılayamadıkları için geçen sene düğünlerini iki kez ertelemek zorunda kalan Mutura çifti, 31 Ocak'ta yalnızca aydınlık çelikten nikah yüzüğü için 1 dolar harcayarak dünya evine girmişti.

Kilisedeki düğünlerine jurnal kıyafetleriyle katılan 27 yaşındaki Wilson ve 24 yaşındaki Ann, sosyal medyada birçok kişinin övgüsünü almıştı.

haberleri haberi spor spor haberleri siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!