Gurbetçiler Türkiye'den ev alıyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Avrupa, Amerika ve Avusturalyalı gurbetçiler, Türkiye'den kapış kapış ev satın alıyor.

Gurbetçiler Türkiye'den ev alıyor
Gurbetçiler Türkiye'den ev alıyor

Türk gurbetçiler 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkelerine sahip çıkarak Türkiye’den gayrimenkul almaya başladı. Gayrimenkul uzmanı Fatih Elibol, “Birçok ülke, 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’yi fena uygulamak için uğraştı ama yabancılar ve Türk gurbetçiler Türkiye’de daha fazla yatırım yapmaya başladı” dedi.

"ÜLKELERİNE SAHİP ÇIKTILAR"

Türk gurbetçilerin 15 Temmuz’dan sonradan ülkelerine sahip çıktığını kaydeden Elibol, “Kendi bütçelerine göre, yaşadıkları ülkelerde yerini belirlemek yerine doğdukları topraklara yatırım yapmayı seçim ettiler. Dolar ve euronun 4 liranın üzerinde seyretmeye de başlamasıyla, önceden 300 bin liraya bir gayrimenkul edinebilirken, acilen 400 bin liraya daha kaliteli gayrimenkuller edinmeye de başladılar.” diye konuştu.

TALEP VE SATIŞ İKİ KATINA ÇIKTI

Türkiye’den gayrimenkul edinmek isteyen 600 gurbetçi olduğunu açıklayan Elibol, bu oranın 15 Temmuz öncesine göre yüzde 50 arttığını, Türkiye’den gayrimenkul alan gurbetçi sayısının da iki katına çıktığını söyledi. Yalnızca Avrupa'daki gurbetçiler yok Avusturalya ve Amerika'dan da istek geldiği belirtildi.

YABANCILAR DA YATIRIM YAPIYOR

Alçak darbe girişiminin gerisinde birçok ülkenin Türkiye’yi kötü göstermek için uğraştığını bildiren Elibol, "Türk insanının duygusallığı, ülkesine bağlılığı ve ülkelerinin kararlı olduğunu bilmesinden dolayı ülkede daha pozitif yatırım olmaya başladı. Sadece gurbetçiler yok, yabancılar da Türkiye’de yatırım yapmaya başladı. Dış kaynaklı basın, yapmak istediğini başaramadı. Onların istediği şey, Türkiye’yi kötülemekti. Ülkeye tanıdık olmayan gelişini bitirmekti ama bunu yüzde 20 oranında bile sağlayamadı. Yabancılar hala ülkemizde yatırım yapmaya devam ediyor. Ruslar hala ülkemizde gayrimenkul alımı yapmaya devam ediyor."

 

gurbetçiler haber gurbetçi gurbetçilere gurbetçiler türkiye'den ev alıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!