Özel çocuklardan özel sergi

Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri, engelleri bir kez daha aşarak kendi yaptıkları serbest resim ve taş tablo çalışmaları ile sergi açtı.

Özel çocuklardan özel sergi
Özel çocuklardan özel sergi

Yeni Mahalle Kültür Merkezi’ndeki serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Başkanı Dr. Şükran Taçoy, Genel Koordinatör Niyazi Arşın, Büyükşehir Belediyesi personeli ve sanatseverler katıldı. Engelli öğrencilerin yaptığı; Frida Kahlo, Matruşka bebek ve hür resim çalışmaları görenleri hayran bıraktı. Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilgi ve becerileri doğrultusunda eğitim alan, atölye çalışmalarına katılan öğrenciler, engelleri sanatla aşmanın mutluluğunu yaşadı.

CÜMBÜR CEMAAT MISAFIR

Sergi açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Antalyalıları bu özel sergiye misafir etme etti. Evrim, “Dünya Engelliler Günü’ne denk getirilen bu hoş sergi beni çok şaşırttı. Sıradan kalitenin fazla üstünde eserler yapmış çocuklarımız. Çağırmak oysa sanatla bir terapi de sağlanıyor. Bu sergi, onlardan sanat ürünlerinin çıkabileceğini ispatlıyor. Herkesin gelip gezmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Özel Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Genel Koordinatörü Niyazi Arşın ise, “Sergimiz engelli öğrencilerimiz kadar icra edilen çalışmalar olup çocuklarımızın yeteneklerini, ilgilerini ve bu alanda neler yapabileceklerini göstermek namına son derece önemlidir” diye konuştu.

30 resmin yer aldığı sergide bununla beraber 10 adet de taş tablo bulunuyor. Özel öğrencilerin resim sergisi Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde 9 Aralık tarihine dek ziyaretçilerini ağırlayacak.

sergi özel dünya engelliler günü çocuklardan özel çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!