Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir kuracak!

Mars projesi yapmayı hedefleyen ülkelerden biri de Birleşik Arap Emirlikleri. Ülkenin devlet başkanları, bu konudaki niyetlerini belirttiler.

Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir kuracak!
Birleşik Arap Emirlikleri, Mars'ta şehir kuracak!
Mars projesi yapmayı hedefleyen ülkelerden biri de Birleşmiş Arap Emirlikleri. Ülkenin devlet başkanları, bu konudaki niyetlerini belirttiler. replace

 Son yıllarda Mars güneş sistemimizdeki en popüler şey haline geldi ve anlaşılan, muhtemel olan en kısa sürede Mars'a gidişler başlayacak.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Başbakanı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, ülkenin Mars'ta minyatür bir büyük kasaba ve insan topluluğu yapı etmek istediğini açıkladı.

Al Maktoum, "Şahane şeyler arzuluyoruz. bu nedenle kardeşim Muhammed bin Zayed ile bugün Birleşmiş Arap Emirlikleri'nin insanları Mars'a göndermek için yapılan küresel çabaya katılacağına karar verdik." dedi. Proje, Mars 2117 olarak adlandırıldı.

Şeyh Maktoum, Mars 2117 projesi için "Bilime duyulan arzu ve insanlık bilgisinin ilerletilmesi için ektiğimiz bir tohum." dedi.

Şeyh Maktoum planın nasıl şekilleneceği hakkında açıklamada bulunmadı. CNBC'den Arjun Kharpal, Birleşmiş Arap Emirlikleri'nin, 600.000 şahsiyet Chicago büyüklüğünde bir büyük kasaba öngördüğünü bildirdi. Şuanlık sadece Amerika Birleşik Devletleri Mars'a bir uzay aracı yollayabildi. Rusya ve Avrupa Uzay Ajansı'nın denemeleri başarısız oldu.

Kaynak: teknolojioku
Adınız Soyadınız
Gönderdiğim yorumun sorumluluğu şahsıma aittir GÖNDER 250
birleşik arap emirlikleri tarihte bugün 12 mart gününde yaşanmış tarihi olaylar tarihte bugün 12 mart gününde yaşanmış spor olayları tarihte bugün 12 mart gününde doğanlar tarihte bugün 12 mart gününde ölenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor