4 bin PYD'li beklenmedik yerden saldıracak!

Suriyeli muhalif komutanlarından İsmail Nedde, Afrin-Tel Rıfat tarafından 4 bin PYD'linin ÖSO ve TSK'ya saldıracağını söyledi.

4 bin PYD'li beklenmedik yerden saldıracak!
4 bin PYD'li beklenmedik yerden saldıracak! Berkant Akkaya

Suriye'nin manâlı muhalif gruplarından Liva el Fetih ( Fetih Tümeni ) bünyesinde savaşan İsmail Neddef, El Bab'ta gerçekleşen ilerlemenin PYD'yi saldırı hazırlığına ittiğini söyledi.

2012 yılında Esed Ordusu'ndan yüzbaşı rütbesinde ayrılan ve ÖSO saflarına katılan İsmail Neddef cephe hattında Yeni Şafak'a konuştu. Neddef, Halep-Raşidiyn-Şeyh Maksut bölgesinden gelenlerle birlikte sayıları 4 bini bulan PYD militanlarının işgal edilen 13 köye dağıtıldığını anlattı.

TEL RIFAT MÜNBİÇ'TEN ÖNEMLİ
Türkiye öncülüğünde devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda sonraki hedefin Münbiç olarak belirlenmesinin manâlı olduğunu belirten Neddef, “Batıya dürüst devam edecek harekatta, geride büyük tehdit unsuru olarak PYD'nin kalması nedeniyle sıkıntılar yaşayabilir. bu nedenle Tel Rıfat ve çevresinin terörden arındırılması Munbiç'ten daha önemli” şeklinde konuştu. Suriyeli muhalif komutan Neddef Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada, “El Bab'ta yaşanan gelişmeler PYD cephesini hareketlendirdi. Afrin-Tel Rıfat hattı'nda 4 bin terörist TSK-ÖSO ittifakına karşısında hamle hazırlığında” dedi.

200 BİNE YAKIN SİVİL TÜRKİYE'YE SIĞINDI
“Tel Rıfat ve çevresinde 200 bine yakın sivil evlerini terk ederek Türkiye sınırına sığındı” diyen Yüzbaşı İsmail Neddef, Cerablus, Dabık, Çobanbey ve El Bab cephesinde savaşanların büyük oranda bölgenin gençlerinden oluştuğunu anlattı. Neddef, gençlerin moral ve motivasyon açısından da Tel Rıfat ve çevresindeki 13 köyün temizlenmesinin önemi olacağını kaydetti.

Tel Rıfat savaşında Rus hava desteğinin belirleyici olduğunu kaydeden Neddef, Afrin'de esir tutulduğu süreçte ise terör örgütünün kullandığı silahların ABD tarafından verildiğini gördüğünü ve PKK-PYD'li teröristlerinin öncelikle ABD olmak uzere Avrupalı uzmanlar göre eğitildiğini ifade etti.

ypg türkiye pyd son durum pkk pyd turkiyeye saldiracak pyd nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
89. Oscar törenine saatler kaldı
89. Oscar törenine saatler kaldı
Kılıçdaroğlu: Değişiklik kendi içinde önemli çelişkiler barındırıyor.
Kılıçdaroğlu: Değişiklik kendi içinde önemli çelişkiler barındırıyor.