FETÖ'ye 60 milyon dolarlık destek!

ABD'de vergi mükelleflerinin ödediği paralarla beslenen FETÖ'nün New Jersey eyaletinde yönettiği okulların geçen yıl 60 milyon dolardan fazla finansal destek aldığı belirtildi.

FETÖ'ye 60 milyon dolarlık destek!
FETÖ'ye 60 milyon dolarlık destek!

New Jersey eyaletindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı sözleşmeli (charter) okulların geçen sene ödenti mükelleflerinin ödediği paralarla ABD yönetiminden 60 milyon doları aşkın parasal yardım aldığı bildirildi.

Eyalette jurnal yayımlanan Record gazetesi ve "NorthJersey.com"un haberinde, New Jersey'deki bazı charter okulların kurucularının FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile yakın ilişkisine ve 2016 yılında ABD yönetiminden aldığı finansal desteğe uyarı çekildi.

ABD'de aidat mükelleflerinin ödediği paralarla beslenen FETÖ'nün New Jersey'de yönettiği 7 okulun geçen sene 60 milyon dolardan fazla mali destek aldığı kayıtlı haberde, bu eğitim kurumlarından bazılarının kurucularının ise yüz binlerce dolar siyasi bağışta bulunduğu ifade edildi.

OBAMA'NIN TERCIH KAMPANYASINA 500 BİN DOLAR

FETÖ'nün New Jersey'de yönettiği Paterson Bilim ve Teknoloji Sözleşmeli Okulunun eski başkanı ve Türki Amerikan Dernekleri Konseyi Başkanı Furkan Koşar'ın, eski ABD Başkanı Barack Obama'nın 2012 yılındaki seçim kampanyasına 500 bin dolardan pozitif bağışta bulunduğu kaydedildi.

Haberde, bir takım charter okulların kurucularının ise Türkiye'ye geziler düzenleyerek eyalet yetkililerinden destek almaya çalıştığı aktarıldı.

FETÖ elebaşı Gülümseyen ile bağlantılı özel kuruluşların bu sözleşmeli eğitim kuruluşlarına hizmet de verdiği belirli haberde, Amsterdam & Partners hukuk firmasının yöneticisi Robert Amsterdam'ın, "Bu okulların hem Gülümseyen için para toplamak hem de Güler Yüzlü'in takipçileri ve öğretmenlerini istihdam ederek onların gelirlerinin yüzde birini Gülümseyen'e bağlamak için kullanıldığı açık." ifadesine yer verildi.

Ayrıca Amsterdam, FETÖ okullarının charter okulu görevi yürütmediğini ve ABD'de Gülümseyen'e siyasi destek toplama faaliyetleri içinde olduklarını kaydetti.

New Jersey'deki Bergen Sanat ve Bilim Sözleşmeli Okulu, Paterson Bilim ve Teknoloji Sözleşmeli Okulu, Passaic Sanat ve Bilim Sözleşmeli Okulu, Thomas Edison EnergySmart Sözleşmeli Okulu, Central Jersey Koleji Hazırlık Okulu, Paterson Sözleşmeli Bilim ve Teknoloji Okulunun FETÖ'nün kontrolü aşağı olduğu belirtiliyor.

fetÖ new jersey borsa spor döviz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor