Günde 3 tane yiyin, bakın vücudunuzda neler oluyor

Mucizevi meyve hurmanın faydaları son yıllarda yapılan araştırmalarla daha çok anlaşılmaktadır. İşte tüketildiğinde vücutta meydana getirdiği müthiş değişiklikler

Günde 3 tane yiyin, bakın vücudunuzda neler oluyor
Günde 3 tane yiyin, bakın vücudunuzda neler oluyor

Hurmada A, B ve C vitaminleri, kalsiyum, demir ve 10 öbür mineral bulunur.

Yapılan araştırmalarda, yarım kadeh nar suyu ve üç hurma tükettiğiniz takdirde kardiyovasküler rahatsızlıklara yakalanma şansınızın neredeyse sıfır olduğu görüldü.

Enerji verir

Hurmanın sindirimi çok kolaydır ve tüketiminin ardından bir anda enerji verir.Tıpkı kuru yemişler gibi hurmalar harika atıştırmalıklardır. Hurmanın içinde früktoz size sona ermek bilmeyen enerji verir. Hurmadaki vitaminler ise beyninizin daha iyi çalışmasını sağlar.

Damar tıkanıklığıyla savaşır

Nar suyu ve hurmanın benzer anda tüketilmesinin damar tıkanıklığına iyi geldiğini savunuluyor. Damar tıkanıklığı beraberinde yürek krizini getirdiğinden son derece ölümcül bir rahatsızlık ve hurma buna çözüm olabiliyor.Damar tıkanıklığına en iyi gelen şey ise gerçekte hurmanın çekirdeği. Çekirdeği toz haline getirip tüketmeniz gerekiyor.

Karaciğeri güçlendirir

Hurmalar, magnezyum kaynağıdır. Daha iyi hücreler ve karaciğer için de magnezyum şarttır. Hurmanın, karaciğer fibrozu ve siroza iyi geldiği belirtiliyor.

Gözlerinizi keskinleştirir

A vitamini açısından zengin olan hurmalar gözünüzün sağlığı için fazla önemlidir. Hurma bununla beraber cilde de geliyor.Gece körlüğü veya karanlıkta net görememekten davacı misiniz? Hurmanın içinde yer alan A vitamini ile gözlerinizi sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Sindirimi güçlendirir

Hurmada bulunan nikotinik asitin bağırsak rahatsızlıklarına iyi geldiğini biliniyor. hurma tüketiminin sindirime asistan olan iyi bakterilen çoğalmasını sağladığı belirtildi.Hurmalar ayrıca lif kaynağıdır. Kabızlık sorunu çekenlerin hurma yemesi önerilir.

Ağrıları geçirir

Kulağa alışılmadık gelebilir fakat magnezyum taşıyan hurma, ağrıları geçirir ve terlemeyi önler. Magnezyum doğal adale gevşetici olduğundan hem gerginlik kaynaklı baş ağrılarını da iyi kazanç.

Daha iyi uyumanızı sağlar

Uyumadan önce hurma yemeyi deneyin. Triptofan adındaki amino asit açısından varlıklı olan hurma, tüketilmesi halinde serotonin salgısını hızlandırır ve rahatça uyumanızı sağlar.

 

 

 

 

 

haber arama haber türkçe sayfalar türkçe siteler gazete manşetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor