Eğer ayak bileğinizin bu noktasına bastırırsanız..

Parmaklarınızla bu bölgelere uygulayacağınız masaj, hem vücudunuzdaki stresi azaltacak hem de kilo vermenize yardımcı olacaktır

Eğer ayak bileğinizin bu noktasına bastırırsanız..
Eğer ayak bileğinizin bu noktasına bastırırsanız..

Baskı noktası nedir?

Vücudumuzda yer alan belirtilen baskı noktaları vardır. Bu zorlama noktaları da vücudumuzdaki organlarla bağlantılıdır. Bu noktalara parmaklarınızla uygulayacağınız basınçla çoğu ciddi sıhhat probleminin önüne geçebilirsiniz.
 
Parmak baskısı yöntemini uyguladığınızda açıklanmış bölgelerdeki stresi azaltarak iştahınızı ve açlığınızı denetleme edebilir ve aynı zamanda sindirim sisteminizi güçlendirebilirsiniz. başlangıçta, zorlama noktalarına hafifçe masaj yaparak başlayın, ardındaki parmağınızla basınç uygulayın ve sonradan baştan hafifçe masaj yaparak bitirin.

Kulak noktası
 
Bu bası noktası iştahı teftiş etmede etkili noktalardan biridir. Bu noktayı bulabilmek için baş parmağınızı, kulağınızdaki ufak üçgen şeklindeki kapakçığa yerleştirin. Daha Sonra ağzınızı açıp kapayarak hareketinin en fazla olduğu noktayı belirleyin. Bu noktaya, günde iki kere, 1 ile 3 dakika arası baskı uygulayın. Parmak basısı uygulamasında kulaklar, eller ve ayaklar kilo vermenizde en etkin olan yerlerdir.

Üstteki Dudak Noktası
 
Bu zorlama noktası üstteki dudağınızla burnunuz arasındaki bölgenin ortasında bulunur. Bu noktaya günde iki defa, aç ya da stresli hissettiğiniz zaman 1 ile 5 dakika arası zorlama uygulayın.

Diz Noktası
 
Bu noktaya uygulayacağınız zorlama sindiriminizi hızlandırmakla beraber regl ağrınızın azalmasına da muavin olacaktır. Dizdeki bası noktası dizkapağının 5 cm aşağıda bulunur. Her gün dikkat çekici parmağınızla 2 dakika bu noktaya baskı göstermek, midenizin çalışmasını düzenleyecektir.

Dirsek Noktası
 
Bu noktayı bulmak için dirseğinizdeki eklemden başparmağınız genişliğinde bir mesafeyi dirseğinizin içine doğru getirin. Her gün başparmağınızla 1 dakika her tarafında uygulayacağınız basınç vücudunuzdaki pozitif ısı ve nemi atmaya, bağırsaklarınızı çalıştırmaya ve vücudunuzun ödem tutmasını engellemeye tezgâhtar olur.

But Bileği Noktası
 
Bu nokta bacağınızın iç tarafında, ayak bileğinizin 5 cm üstünde bulunur. Her gün 1 dakika basınç uygulayın ve ağır ağır baskı yapmayı bırakın. Gebe kadınlara bu zorlama noktasını göstermek önerilmemektedir.
 
Bahşedilen teknikleri her gün uyumlu olarak uyguladığınızda vücudunuzdaki değişimi hissedeceksiniz. Zorlama noktalarına uygulayacağınız basıncın yardımıyla sağlığınızı koruyabilir ve iştahınızı denetleme aşağıda tutabilirsiniz.

reader feednews rss latest news sağlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!