'Birlikte tecavüz ettiler' dedi sanıklar resim sundu

BURSA'da Nilgün D.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanan sanıklar, kanıt olarak mahkemeye ilişki öncesi selfie görüntüleri sundu.

'Birlikte tecavüz ettiler' dedi sanıklar resim sundu
'Birlikte tecavüz ettiler' dedi sanıklar resim sundu

Bursa'da geçen eylül ayında, 40 yaşındaki Nilgün D.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan ve ilişki öncesi çekilen selfie görüntülerini delil olarak mahkemeye sununca tahliye edilen 27 yaşındaki Mustafa T. ve 38 yaşındaki Selim A.'nın yargılamasına devam edildi.

Cumhuriyet savcısı, dosyaya ilişkin görüşünü açıklarken ilk duruşmada hür bırakılan sanıkların beraatini istedi.

AYRI AYRI VE BİRLİKTE TECAVÜZ İDDİASI
Bursa'da yerel radyolarda çalışan Nilgün D., internet üzerinden radyo düzenlemek için yardım istediği Mustafa T. ve arkadaşı Selim A. ile görüşmek için Uludağ yoluna çıktı. Nilgün D. sonra Mustafa T.'nin, Selim A. ile kaldığı eve geldi. Sabahleyin polis merkezine giden Nilgün D., gece esrar ve içki bölge Selim A. ile arkadaşı Mustafa T.'nin kendisini ölümle tehdit ederek ayrı olarak ve birlikte tecavüz ettiklerini söyledi. Polis göre yakalanan Mustafa T. ile Selim A. tutuklandı.

Bursa 7'nci ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nde, haklarında 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Cebir ve korkutma ile hürriyetten mahrum bırakmak' suçlarından 16 yıla değin hapis cezası istemiyle dava açılan sanıklar yapılan ilk duruşmada iddiaları kabul etmedi. Selim A., "O akşam üşüdüğümüz için Uludağ yolundan Bursa'ya indik. Nilgün bizimle kaldığımız eve gelmek istedi. daha sonra Mustafa evden ayrıldı. Nilgün'ün isteği ile kendisiyle ilişkiye girdim. Alkollü olduğum için sızdım. Sabahleyin kalkınca Nilgün ile eve gelen Mustafa'yı aynı yatakta uyurken gördüm. Cebren ilişkiye girmedim. Suçlamayı kabul etmiyorum" dedi.

Mustafa T. ise ifadesinde yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, "Uludağ yolundan eve gelince ben ayrıldım. Sabah dönünce Selim ile Nilgün'ün ilişkiye girdiğini anladım" diye konuştu.

SELFİE FOTOĞRAFLARINI SUNDU
Nilgün D.'nin, esrar ve alkol bölge Selim A. ile alkol kullanmayan Mustafa T.'nin vefat ile korkutma ederek kendisine tecavüz ettiklerini söylediği duruşmada söz alan davalı avukatları Ertuğrul Aslantaş ve Tanrısal Tutku Kalezade, müvekkillerinin Nilgün D. ile olay gecesi arkadaş canlısı görünen selfie fotoğraflarını mahkemeye kanıt olarak sundu. Mahkeme, suçun vasıf ve mahiyetinin değişiklik olasılığını göz önüne alarak sanıkların tahliyesine karar verdi.

SAVCI BERAATLERİNİ İSTEDİ
Mustafa T. ile Selim A.'nın tutuksuz yargılamasına devam edildi. Nilgün D.'nin avukatının sanıkların cezalandırılmasını istediği davanın esasına ilişkin savcı görüşünü açıkladı. Savcısı, 'Nitelikli cinsel saldırı', 'Cebir ve tehdit ile hürriyetten yoksun bırakmak' suçlarından yargılanan sanıkların bu suçları işledikleri yönünde cezalandırılmalarına yetecek belirli ve inandırıcı kanıt elde edilemediğini bu nedenle temize çıkma etmeleri gerektiğini söyledi. Mahkeme heyeti, gelecek duruşmada kararı açıklamak üzere davayı erteledi.

haberler haber güncel haberler balyoz davası gergin başladı son dakika haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!