O Türkiye'de bir ilkti işsiz kaldı!

Türkiye’de yüz naklinde 5’inci, çene naklinde ise ilk olan Recep Sert 376 gün işe gelmemesi gerekçe gösterilerek işten çıkartıldı.

O Türkiye'de bir ilkti işsiz kaldı!
O Türkiye'de bir ilkti işsiz kaldı!

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yüz ve çene nakli yapıldıktan sonradan evlenen Recep Sert işten çıkarıldı. Eşi Esma Sert, "Hala doktor kontrolünde. Tehlike devam ediyor. Ben çalışmıyorum. O da işten çıkartıldı. Kirada kalıyoruz. Kızımız var. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" diyor.

Bursa’da temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen ve Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüz ve çene nakli yapıldıktan sonra tedavi gördüğü hastanede tanıştığı Esma Akyurt ile evlenen Recep Sert’in, geçen sene dünyaya gelen kızları Hila Emine, 1 yaşını doldurarak yavaşça yürümeye başladı. Esma Sert, kızının babasına çok daha düşkün olduğunu söyledi.

İnegöl İlçesi’nde temizlemeye çalıştığı tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert’e 18 Temmuz 2013 tarihinde, Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yüz nakli yapıldı. Beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza’nın yüz ve çenesi, Sert’e, başarılı bir operasyonla nakledildi. Türkiye’de yüz naklinde 5’inci, çene naklinde ise birincil olan Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi’nde uzun vakit tedavisi esnasında bu hastanede çalışıp böbrek nakli olan ablasına refakat eden Esma Akyurt ile tanıştı. Sert ile Akyurt arasındaki arkadaşlık kısa sürede aşka dönüşünce, hastaneden taburcu edilen Recep Sert, Esma Akyurt Sert ile 21 Aralık 2014 tarihinde İnegöl’de evlendi. Recep Sert düğünden bir zaman daha sonra, İnegöl Belediyesi kadar taşeron firma üzerinden işe alındı.  

Çiftin dünyaya gelen ve Hila Emine adını verdikleri kızları geçtiğimiz 26 Ocak tarihinde bir yaşını doldurdu. Yürümeye yeni başlayan Hila Emine çiftin alaka odağı olurken kızının babasına çok daha düşkün olduğunu söyleyen Esma Sert ise Hira Emine’nin fotoğraflarını Facebook’taki hesabında paylaştı.İŞTEN ÇIKARTILDI

Tedavisi devamlı Recep Sert’ın işine, geçen ay son verildi. Sert’in tazminatını alarak işten ayrılmasına mazeret olarak tüm uyarılara karşın işyerinde disiplinsiz çalışması ve ödev yaptığı 23 ay içersinde toplam 376 gün işe gelmemesi gösterildi. Eşinin tedavisinin halen devam ettiğini söyleyen Esma Sert,  "Recep, tam olarak sağlığına kavuşamadı. Hala doktor kontrolünde. Risk devam ediyor. Ben çalışmıyorum. O da işten çıkartıldı. Kirada kalıyoruz. Kızımız var. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bizim için süpriz oldu. Ayrıca Recep her işte çalışamaz. Cumhurbaşkanımızdan bize muavin olmasını istiyoruz" dedi.

İnegöl Belediyesi yetkilileri ise, Recep Sert’in daima uyarıldığını ’Belki değişir’ diye çalıştığı birimin 3 kere değiştirildiğini, sonunda işten çıkarıldığını söyledi.

işsizlik maaşı şartları 2016 yeni kanun ne zaman işsizlik maaşı kimlere verilir işsizlik maaşı süresi işsizlik maaşı ne kadar 2016 işsizlik maaşı alma şartları 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!