Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan türbanlı kızı ziyaret etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe'de bindiği minibüste saldırıya uğrayan türbanlı lise öğrencisini evinde ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan türbanlı kızı ziyaret etti
Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan türbanlı kızı ziyaret etti

Genç kızın ailesiyle birlikte yaşadığı Bostancı'daki evde yaklaşık 20 dakika kalan Kılıçdaroğlu çıkışta açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Aileye geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Herkesin şunu bilmesini isterim; hiçkimsenin kılığından, kıyafetinden, yaşam tarzından inancından kimliğinden ötürü ötekileşterilmesini istemeyiz. Cümbür Cemaat bu ülkede özgürce yaşayabilmeli, herkes bu ülkede refah içinde yaşayabilmeli" dedi.

Kimse inancından kimliğinden ötürü ötekileşterilmesini istemeyiz. Cümbür Cemaat bu ülkede özgürce yaşayabilmeli, herkes bu ülkede rahatlık içinde yaşayabilmeli"

 STK üyeleriyle yaptığı toplantının arkasından basın mensuplarına açıklamalarda yer alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Şunu da özet olarak ifade edeyim; Başı örtülü bir kız kardeşimize yapılan saldırıyı dün grup toplantısında kınamıştım, doğru olmadığını ifade etmiştim. Hiç kimsenin giyim tarzıyla mücâdele etmek gibi bir düşünceyi hiç kimse kafasından zeka geçirmemelidir. Herkes bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında özgürce gezebilmelidir. Herkesin giyimine, kuşamına, herkesin hürmet duyması gerekir. Ben de öğleden sonradan aileyi ziyaret edeceğim, kız kardeşimle tanışacağım. Onun da sorunlarını dinleyeceğim" dedi.

Açıklamanın ardındaki Kılıçdaroğlu, genç kızın ailesiyle birlikte yaşadığı Bostancı'daki eve geldi. Kılıçdaroğlu, kızın ailesiyle birlikte yaşadığı Bostancı'daki evde yaklaşık 20 dakika kaldı.HERKES ÖZGÜRCE YAŞAYABİLMELİ

Kılıçdaroğlu çıkışta yaptığı açıklamada, "Aileye geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Herkesin şunu mükemmel bilmesini isterim; hiçkimsenin kılığından, kıyafetinden, yaşam tarzından inancından kimliğinden ötürü ötekileşterilmesini istemeyiz. Cümbür Cemaat bu ülkede özgürce yaşayabilmeli, cümbür cemaat bu ülkede refah içinde yaşayabilmeli... Kız çocuğumuza yapılan saldırıyı güçlü olarak kınıyoruz ve yeniden ülkemizde olmamasını istek ediyoruz" dedi.

Ziyareti esnasında Kılıçdaroğlu'na CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve partililer eşlik ediyor.

kılıçdaroğlu chp kemal kılıçdaroğlu siyaset saldırıya uğrayan başörtülü kızı ziyaret etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!