Beşiktaş - Fenerbahçe Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 1-0 yenerek kupanın dışına itti. Van Persie'nin 71. dakikadaki golüyle çeyrek final b...

Beşiktaş - Fenerbahçe Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı
Beşiktaş - Fenerbahçe Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu maçında Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 1-0 yenerek kupanın dışına itti. Van Persie'nin 71. dakikadaki golüyle çeyrek final biletini cebine koyan Fenerbahçe, siyah-beyazlıların yeni stadı Vodafone Arena'daki 18 maçlık yenilmezlik serisini de sonlandırdı. Beşiktaş, Dusko Tosic'in 41. dakikada kırmızı kart görmesiyle karşılaşmayı 10 birey tamamladı.

Olaylı Maçta Kazanan Kanarya Oldu | Beşiktaş 0-1 Fenerbahçe - onedio.com

6 Şubat, 10:27Tosic’deri önce Van Persie atılmalıydı - Rıdvan Dilmen

Tosic’ten önce Van Persie atılmalıydı - Rıdvan Dilmen

Fenerbahçeli futbolcular bu maçta bir tepkime vermeliydi, Beşiktaş'ın şanssızlığı bu oldu. "Formamız için, kulübümüz için gidelim, ligin liderini yenelim" diye konuşmuştur futbolcular... Birincil 15 dakikada iyi başladı Fenerbahçe. 41'inci dakikada kırmızı karta kadar Beşiktaş tartı koydu lakin daha sonra dengeler değişti. Sonuçta gergin bir ortam vardı. Uzatmalarla 99 dakika futbol oynanan ortamda hakemin yönetmekten ziyade idare ettiği, topun oyunda az kaldığı bir maç izledik.
Fenerbahçe istediğini aldı. Kayseri'deki Fenerbahçe'yi Beşiktaş yakalasa yeniden 4'lük yapar. Fenerbahçeli oyuncuların dünkü maçı final gibi gördüğü net belliydi. Kartlık fauller, sertlik de dahil elde etmek üzere... Milyonlarca taraftara, "Biz fiilen fena takım değiliz" mesajı saptamak istediler. 11'e 10'da Fenerbahçe'nin hükmettiği bir oyun izledik..

Devamı...

6 Şubat, 10:27İkisini de at gitsin! - Erman Toroğlu

İkisini de at gitsin! - Erman Toroğlu

Bu maç uzun süre konuşulacak bir maç... Sonunda lig maçlarına da etki edeceği belirli. Bir düşünün bu olaylar nereden geliyor? Başkanların verdiği güvenilmez beyanatları hatırlayın. Buna, bu stil işler yapan bütün başkanlar dahil.
Beyanatlar veriliyor, hedefler gösteriliyor.
Maçtan önce F.Bahçe taraftarını getiren otobüsler parçalanmış. Bu gerginliğin sebebi daima o direktifler. Sonra maça geliyoruz... Van Persie ile Tosic birbirine dalıyorlar. İkili pozisyonlar var...
Yani kazanın altına odun atılmaya başlandı.
Fokur fokur kaynıyor ortalık!
Ama şunu söylemeliyim. Van Persie'nin Tosic'le girdiği pozisyondan önce atılması gerekli. Oğuzhan'la diyaloğa giriyor, tükürerek konuşuyor hafiften..

Devamı...

6 Şubat, 10:27Oynatmak istemediler - Mehmet Demirkol

Oynatmak istemediler - Mehmet Demirkol

Sarı-Lacivertliler, tek bir planla sahaya çıktı ve yaklaşık olarak oyunun oynanmasını istemedi. Tosiç’in atılmasıyla birlikte başka bir netice ortaya çıktı, Beşiktaş’ın Talisca değişikliği ise golün yenilmesinde kilit rol oynadı.

Fenerbahçe’nin büyük maçları rakibi önlemek üzerine kurduğunu biliyoruz. Sahip oldukları tek plan bu. Dün bu diğer bir seviyeye çıktı. Oyun oynanmasın istediler yaklaşık olarak. Esas plan, orta sahada sert ve sıkı markajla Beşiktaş’ın Quaresma’ya dönmesini engellemekti. Burada Ali Palabıyık’ın tavrı önemliydi. Maçın başında sarı kartla bu sertliğe karşısında durabilirdi. Bunu seçim etmedi. Göstermediği sarı kartlar oyunun durma noktasına gelmesine yol açtı. Az Kalsın oyun olmadı. Beşiktaş, Quaresma’ya dönemedi. Alışık oldukları değişken oyuna giremediler bir türlü. Oyunun kuruluşununda Oğuzhan ve Talisca’yla topu çok ender buluşturabildiler. Oyun aralıksız durdu ve üstüne konuşacak ya da inceleme yapacak bir şey kalmadı. Burada Oğuzhan ve Talisca’nın oyunlarını sorgulamaları durum. Tabii hakemin de...

Devamı...

6 Şubat, 10:27Tosiç oltaya takıldı - Şansal Büyüka

Tosiç oltaya takıldı - Şansal Büyüka

Hakem Ali Palabıyık 67. dakikada topsuz alanda Atiba‘nın Van Persie‘ye yaptığı faulü fark etti, düdüğü çaldı, Atiba‘ya sarı kartını gösterdi... Ama 41. dakikada topsuz alanda Robin Van Persie’nin Tosiç‘e yaptığı faulü görmedi... Görse, faulü verse, Van Persie‘ye kartını çıkarsa büyük ihtimalle kırmızı kart pozisyonu yaşanmayacaktı...

Ancaak... Dünyanın neresinde olursa olsun, hakemin bir metre önünde rakibe hafif ya da şiddetli kafa atarsanız karşılığı şüphesiz ki kırmızı kart oluyor... Dahası Ali Palabıyık‘ı bizim yüreği yetmeyen “eyyamcı“ hakemlerle karıştırmamak lüzumlu... Ali Palabıyık, dürüst bildiği kararı “kim ne der“ diye paldır küldür verebiliyor... Ali Palabıyık‘a bu pozisyon için kızanlar kuşkusuz olacaktır... Fakat o kızgınlıktan Van Persie‘nin oltasına kötü halde takılan Tosiç de nasibini almalı...

Fiilen birincil yarıda Fenerbahçe sıfır şut, sıfır korner, sıfır pozisyon ile oynadı... 

Devamı...

6 Şubat, 10:272 bambaşka devre - Güntekin Onay

2 farklı devre - Güntekin Onay

Birincil yarıda futbol oynamayı düşünen tek takım vardı sahada. Daha 11. dakikada 5 faul yapan, adam adama markajla sadece savunmayı düşünen F.Bahçe hücumda hiçbir şey üretemedi. Sarı-lacivertlilerin ilk sanki tek şut girişimi zeka yoktu. Devrenin ortalarından itibaren abartılı şekilde savunmada kalan rakibi aleyhinde üstünlüğü alan Beşiktaş, son vuruşlarda beceri sergileyemedi. 

Beşiktaş, oyunun hakimiydi oysa kendi atak standartlarının altında kaldığını vurgulamak lazım. Tosiç’in atılması ile 11’e 10 başlayan 2. yarıda F.Bahçe sayısal üstünlüğünü oyun üstünlüğüne dönüştüremedi. 60’tan sonra ilk kez muhalif sözde alana yerleşen F.Bahçe, yetkisiz Beşiktaş karşı topa daha artı sahip olmaya başladı. 

Advocaat bir takım dokunuşlarla takımını ofansif bir kurguya itmeliydi. Fakat nedense beklemeyi seçim etti. Beşiktaş ise 10 kişi oynamanın dezavantajını dakikalar geçtikçe hissetti. Son 25 dakikada Afrika Kupası’ndaki Aboubakar, kulübede olsa Cenk Tosun yerine aranan kan olabilirdi.

Devamı...

6 Şubat, 10:27Futbol maçı mı! - Ömer Güvenç

Futbol maçı mı! - Ömer Güvenç

Türkiye'nin büyük takımlarından ikisinin futbol maçını izledik dün. Pardon pardon! Söylediklerim ‘pardon’, futbol maçı deyimini kullandığım için. Maçta futbolla ilgili neredeyse hiçbir şey yoktu. Lakin kabul edelim ancak her iki ekip futbolcularının mücadelesi ön plandaydı. Ayrıca Beşiktaş ayrıca F.Bahçe ilk 15 dakikayı birbirlerini deneme ederek başladı. 

Savunma güvenliği ön plandaydı. Top daha fazla Beşiktaş’ta gibi görünüyordu fakat net pozisyonu Lens ile yakaladı F.Bahçe. Biraz dikkatli olsa F.Bahçe, öne geçebilirdi. İki takımda da skoru değiştirecek oyuncular var. Gol pozisyonu yaratacak oyuncular var. Ama ben tribünde hop oturup hop kalkacak gol pozisyonlarının üretildiğini görmedim.

Devamı...

6 Şubat, 10:27Önce rol, daha sonra gol - Atilla Gökçe

Önce rol, sonra gol - Atilla Gökçe

“...ya da kendilerine zarar verecek, misillemelere yol açabilecek davranışlar yapmaları için kışkırtan, bir kişiyi suçüstü yakalatmak veya o kişinin cezalandırılmasını sağlamak amacıyla laf konusu kişiyi (kışkırtılanı) bir kabahat işlemeye yönelten, yardımcı veya suç işlemesi için fırsat yaratan kimse. “Casus provokatör”, yani kışkırtıcı casus böyle tanımlanıyor kaynaklarda...

Bu sözcüğü Robin van Persie için - üzülerek - kullanıyorum. Maalesef, geçen günkü hareketlerine, davranışlarına ve sportmenlik dışı tavırlarıyla maçı etkiledi. Önce taa Arsenal günlerinden arkadaşı Oğuzhan’la daha maçın başında “gider” yaptılar birbirlerine... Daha Sonra neredeyse girdiği her iki mücadelede itiş -kakışa başvurdu. Rakiplerini kışkırtma etti. Onların galiba en acemisi de Tosiç oldu. RvP’nin restine göğsünü kabartarak karşılık verdi. Evet, bir bağlantı olabilir lakin... Ne kadar sahici olduğuna seyredenler karar versin. RvP attı kendini yere. Ali Palabıyık’ın kırmızı kartı Tosiç’e çıkana değin.

Devamı...

6 Şubat, 10:27Akılla yok öfkeyle oynamak! - Cem Dizdar

Akılla değil öfkeyle oynamak! - Cem Dizdar

‘Oynama zamanı’ ile ‘kazanma zamanı’nın yer değiştirdiği bir gece. Maç önü istatistiklerin çoğunda önde görünen Beşiktaş ‘herzamanki kadrosu’ ile sahada.. Kendi güya alanına gömülü oynayacağı öngörülen Fenerbahçe ise Van Persie ve Sow’u öne göndererek Beşiktaş müdafaası ile Oğuzhan/Atiba arasındaki ilişkiyi bozmayı hedeflemiş... Geri kalanlar ise Beşiktaş’a toplu veya topsuz koşu yaptırmamak üzere sahadalar. bu arada pür dikkat arkada başıboşluk gözlüyorlar. Ilk önemli hücumu da Beşiktaş’ın arka alanındaki boşlukta onlar buluyor. Lens çaprazda Fabri ile aleyhinde karşıya kalıyor.

Van Persie kurnazca gerdi

Beşiktaş ise, Babel ve Quaresma ile oyunu enine genişletip Cenk ve Talisca’yı pozisyona atmaya uğraşıyor. Dakika 30’a geldiğinde artık ipleri tamamen ele almış görünüyorlar. Oysa ülkemiz futbolunda sahada beceri, plan, yetenekle oynamak yerine hakemi tesir altına almaya niyetlenmek her daim birincil hedeftir. Hatta böylece ki, bu plan tüm lig her tarafında devrededir.

Devamı...

6 Şubat, 10:27Savaş Fenerbahçe’nin - Mert Aydın

Savaş Fenerbahçe’nin - Mert Aydın

Beşiktaş, iyi futbol oynamaya çalışıyor. Fakat fazla önemli bir defosu var. Bunu Dinamo Kiev maçında da görmüştük. Penaltı ve kırmızı kart sonrası dağılmışlardı.
Kenarda Şenol Güneş'in muhteşem futbol bilgisi ve takıma verdiği olumlu şeylerin aksine kriz durumlarında yatıştırıcı olmadığını ve hatta benzine kibrit çakar halde olduğunu görüyoruz.
Dün gece Beşiktaş, maçın başından itibaren asap harbinin ortasında kaldı.
Kenardan dikkat bile gelmedi.

Hakem davetiye çıkardı
Sahiden dün geceki maçın birincil yarısının topun o kadar de oyunda olmadığı açık açık görüldü.
İki takım futbolcuları iyi niyetten uzaktı. Hakem Ali Palabıyık, Britanya usulü konuşmayı denedi. 

Devamı...

6 Şubat, 10:27Tuzak - Ertem Şener

Tuzak - Ertem Şener

Ali Palabıyık maçı 41. dakikada bitirdi! Van Persie'nin birincil düdükle birlikte psikolojik baskısı olağanüstü işe yaradı. Tribünlere dil çıkardı, taraftarı ayaklandırdı, hakem oralı olmadı. Oğuzhan'ın üzerine oynadı kazandı.
Kaptan oyundan koptu, Van Persie ile uğraşmaya başladı. O da yetmedi Tosic'e topsuz alanda saldırdı, yine kazandı.
Ali Palabıyık, Tosic'i görmedi, Van Persie'nin yere yığılmasına odaklandı. Aslında gördü. İşte her şey burda bitti Beşiktaş için, Van Persie ilk golü doğrusu 41. dakikada Tosic'e gösterttiği kırmızı kartla attı.
Beşiktaş, 1-0 geriye düştü ikinci yarıda.
Bir birey yetkisiz kaldı. Soyunma odası koridorlarına sırası gelmişken Şenol Güneş bile bu tuzağa düştü. Fenerbahçe birincil yarıda alacağını aldı. Van Persie tecrübesiyle bu maçın üstesinden geldi..

Devamı...

fenerbahçe beşiktaş lig tv fenerbahçe beşiktaş kaç kaç bitti fenerbahçe beşiktaş maçını kim kazandı fenerbahçe beşiktaş mac ozeti fenerbahçe beşiktaş mac özeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!