Hazine ararken göçük altında kaldı!

Mardin'de 70 metre derinliğindeki kuyuda define ararken meydana gelen göçük altında kalan Selman Kılıç'ın kurtarılması için AFAD ekipleri seferber oldu.

Hazine ararken göçük altında kaldı!
Hazine ararken göçük altında kaldı!

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde daha önce kazılan 70 metre derinliğindeki kuyuda hazine ararken meydana gelen göçük aşağıda kalan 28 yaşındaki Selman Kılıç'ın kurtarılması için 30 şahsiyet AFAD ekibinin başlattığı arama kurtarma çalışması sürdürülüyor.

Koçhisar Mahallesi'nde hazine avcılarının kazdığı 70 metrelik derinliğinde 5 metre genişliğindeki girdikleri kuyuda meydana gelen göçük aşağı kalan 28 yaşındaki Selman Kılıç'ı kurtarmak için AFAD ve itfaiye erleri çalışmalara başladı. Kılıç'ın göçük aşağı kalması arkasında önce Kızıltepe Belediyesi itfaiye erleri sevk edildi. 

AFAD GÖREVLİSİNE KEPÇE ÇARPTI

İtfaiye ekiplerinin çalışmaları yetersiz kalınca Mardin ve Diyarbakır'daki AFAD ekiplerinden destek istendi. Kızıltepe'ye giden Mardin ve Diyarbakır AFAD ekipleri dünden bu yana arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Kurtarma çalışması esnasında bu sabahleyin kepçenin çarpması sonucu yaralanan bir AFAD görevlisi hastaneye kaldırıldı.

Ekipler, iş makineleriyle kuyunun etrafını genişleterek, kuyu dibindeki Selman Kılıç'a ulaşmaya çalışıyor.

define haber türkiye mardin kızıltepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!