Çocuğunu okula göndermeyen veliye 1200 lira ceza

ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 60 gün devamsızlığı bulunan bir erkek öğrencinin velisine, kaymakamlık tarafından bin 200 lira idari ceza uygulandı. 

Çocuğunu okula göndermeyen veliye 1200 lira ceza
Çocuğunu okula göndermeyen veliye 1200 lira ceza Berkant Akkaya

ANTALYA Kumluca Kaymakam Polat Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada, Barbaros Ortaokulu 5'inci derslik öğrencisi E.O'nun kesintisiz devamsızlık yaptığı saptama edilerek, öğrenci velisinin yazılı ve sözlü olarak uyarıldığını kaydetti.

Öğrencinin, yapılan uyarılara rağmen devamsızlığını sürdürdüğüne muhabere eden Kara, bu defa uyarıları dikkate almayan öğrencinin velisine, "İlköğretim Kurumları Yönetmeliği" doğrultusunda, çocuğunu okula göndermediği her gün için para cezası uygulanacağının bildirildiğini söyledi.

Kaymakam Kara, velinin devamsızlığa mazeret olarak, "Çocuğunun okula gitmek istemediği" biçiminde bir savunma yaptığının da altını çizdi.

Yapılan bütün uyarılar ve cezai operasyon uygulanacağına ilişkin duyurulara rağmen devamsızlığın sürdüğünü vurgulayan Polat Kara, bunun üzerine öğrencinin okula gitmediği günleri dikkate alarak, veliye toplam bin 200 lira ceza uygulandığını açıkladı.

Kara, "Bu uygulamamızın, ilçemizdeki öteki velilere de örnek olmasını istedik" dedi.

antalya yazı erkek sınıf sürekli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı