İhraç edilen akademisyenler - 7 Şubat KHK'sı

7 Şubat 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan 686 sayılı yeni KHK ile ihraç edilen akvdemisyenler olay oldu. Peki kim bu akademisyenler listedeki FETÖ'cü olmayan isimler mi var?

İhraç edilen akademisyenler - 7 Şubat KHK'sı
İhraç edilen akademisyenler - 7 Şubat KHK'sı Berkant Akkaya

Son yayınlanan KHK'daki akedemisyenler ihraç listesi kıyameti koparttı. Merve Kavakçı'nın eşinin de olduğu listedeki bir çok Profesörün FETÖ'den yok bambaşka gerekçelerle ihraç listesine eklendiği konuşuluyor. 330 kişilik ihraç listesinde FETÖ ile uzakta yakından ilgilisi olmayan bir fazla akademisyenin bulunuyor.

İnternethaber.com köşe yazarı Süleyman Özışık da ihraç listesini olağandışı bulanlardan oldu. Özışık twitter hesabından 'Üniversitelerden atılan akademisyen listesi derhal yeniden incelenmeli. Listede Fetö ya da PKK ile alakası olmayan isimler var. Olağandışı, acayip!' diye yazdı.

Karar gazetesi köşe yazarı Hakan Albayrak'dan da listeye itiraz geldi.

BİLDİRİYE İMZA ATTIĞI İÇİN Mİ?
Hakan Albayrak Kafkas Üniversitesi hocalarından Prof. Dr. Nazir Cihangir İslam'ın KHK ile ihraç edilmesini eleştirdi. Albayrak şunları yazdı ; "FETÖ’cü filan yok… Hakkında pek bir itham da yok… Bundan Başka, 15 Temmuz’da tankın üzerine çıkanlardan... Fakat, meşhur “Uzlaştırma İçin Akademisyenler İnisiyatifi Bildirisi”ni imzalamadıysa da, o bildiriyi imzalayanların gözaltına alınmalarına itiraz mahiyetindeki diğer bir akademisyenler bildirisinin aşağıda imzası var; daha ne olsun?"

İhraç edilen akademisyenler kimler bütün liste durum oldu

 

khk akademisyen meb personel jandarma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı