Çevre ve Şehicilik Bakanlığı'ndan ayda 400 lira burs

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfınca (TUÇEV) Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin verdiği talimatla 400 lisans öğrencisine ayda 400 lira burs verilecek.

Çevre ve Şehicilik Bakanlığı'ndan ayda 400 lira burs
Çevre ve Şehicilik Bakanlığı'ndan ayda 400 lira burs Berkant Akkaya

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya kadar, Türkiye Çevre Koruma Vakfı, lisans öğrencilerinden çevre ve şehircilik alanında Çevre Mühendisliği, Biyoloji, Elektrik Mühendisliği, Cihaz Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği, Şehir Plancısı, Mimar ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerden tamamlama tezi ya da bitirme projesi hazırlayan öğrencilere karşın başlattığı burs çalışmasına bu sene da devam edilecek.

Geçen sene 330'u lisans olmak üzere 500'den fazla öğrenciye burs veren TUÇEV’in bu yılki başvuruları başladı. Belirli konu başlıkları altında tez hazırlayan öğrenciler vakfın sitesinden 1 Mart'a değin dilekçe yapabilecek.

Kullanım tarihini baz alarak bursları ödemeye başlayacak TUÇEV, 4 ay vakit ile toplam 400 lisans öğrencisine burs verecek. 

Burs alan öğrenciler, üniversite göre yapılan tez kabulünden daha sonra tezini yazılmış doküman veya CD/USB ile TUÇEV'e teslim edecek. Tamamlama tezleri ve tamamlama projeleri vakıf tarafından kurulan Çevre ve Şehir Kütüphanesinde yer alacak.

burs öğrenci 400 tl burs çevre ve şehircilik bakanlığı kimler burs alabilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı