Donald Trump'a ikinci fire şoku eleştirilere dayanamadı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın kabinesinden bir fire daha. Trump'ın Çalışma Bakanı adayı Andrew Puzder, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Donald Trump'a ikinci fire şoku eleştirilere dayanamadı!
Donald Trump'a ikinci fire şoku eleştirilere dayanamadı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Çalışma Bakanı adayı Andrew Puzder, iş ve özel hayatına karşın eleştiriler nedeniyle adaylıktan çekildi.

Hardee's ve Carl's Jr adlı restoran zincirlerinin İcra Kurulu Başkanı (CEO) Puzder, yaptığı yazılmış açıklamada, Çalışma Bakanı adaylığından çekildiğini bildirdi. Puzder, Trump'a kendisini aday gösterdiği için teşekkür ettiği açıklamasında, “Ailemle yaptığım özenli değerlendirme ve görüşmeler sonucunda Çalışma Bakanlığı adaylığından çekiliyorum” ifadelerini kullandı.

ABD basınında çıkan haberler ise Demokratların topyekun karşı çıktığı Puzder'ın adaylıkta çekilmesine bazı Cumhuriyetçi senatörlerin de muhalefete katılmasının niçin olduğu belirtildi.

Puzder'a karşın muhalefette, en düşük ücretin artırılmasına aleyhinde çıkması ve hukuki olmayan emekçi çalıştırmasının yanı sıra eski eşine zorlama uyguladığı iddiaları etkili oldu.

Puzder'ın eski eşi Lisa Fierstein'ın maruz kaldığı aile içi şiddeti, kimliğini gizleyerek Amerikalı televizyon yıldızı Oprah Winfrey'e anlattığı 1990 tarihli videolar, hafta içinde ABD Senatosuna gönderilmişti. Puzder ve Fierstein'in olaylı evlilikleri, 1987 yılında sona ermişti.

Senatodan adaylığının onaylanması için zorunlu 50 oyu alamayacağı spekülasyonları günlerdir Amerikan medyasını meşgul eden Puzder, Trump'ın kabinesindeki "ikinci fire" oldu.

ULUSAL GÜVENLIK DANIŞMANI DA İSTİFA ETMİŞTİ

Yeni yönetimdeki birincil fire, Milli Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesine dair iddialar sebebiyle istifa etmesiyle meydana gelmişti.

donald trump donald abd dünya haberleri şoku!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!