Yeni dönem başladı! Ödemeler 'E-devlet'te

Emekli aylıkları, geçici iş göremezlik parası ile emzirme yardımının da aralarında olduğu ödemeler artık e-Devlet üzerinden yapılacak.

Yeni dönem başladı! Ödemeler 'E-devlet'te
Yeni dönem başladı! Ödemeler 'E-devlet'te

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) ödediği emekli aylıkları, geçici meslek göremezlik parası ile emzirme yardımının da aralarında olduğu kalemlerde birçok aksaklık yaşanıyordu. SGK, bu duruma e-Devlet ile önlem aldı. SGK, daha eksik işlemle daha kısa sürede sorunun çözülmesi için harekete geçti.

GERİ DÖNEN ÖDEMELER

Emekli aylıkları, geçici meslek göremezlik parası ile emzirme yardımının ödemeleri daha evvel 2 ayı buluyordu. Kişiye ulaşmayan ve kuruma geri dönen ödemeler büyük bir sıkıntıya sebep oluyordu. Tüm ödemelerdeki aksaklıkların giderilmesi için e-Devlet üzerinden kolay bir şekilde başvurma imkanı sağlandı.

Bundan sonradan hesapta 1 yıl süreyle hareket olmadığı için SGK'ya iade edilen gelirler/aylıklar, her ayın 8'i ile 14'ü aralarında sigortalı göre alınmadığı için Kuruma iade edilen tutarlar ile geçici meslek göremezlik ödemesi, emzirme yardımı, kişi sağlık durumu ödemeleri gibi sigortalıların TC kimlik numarasıyla yapılan ödemelerdeki aksaklıklar kısa sürede giderilebilir.

'ÖDEME YAPILDI' BİLGİLENDİRMESİ

Yapılması gereken ödemeler; e-Devlet üzerinden başvurulup hesap tanımlaması yapılması halinde en geç 2-3 gün içinde vatandaşların hesabına yatırılabilecek.

Sistem üzerinden gerçekleşecek olan bu işlemde, iletişim bilgileri paylaşıldığı takdirde, ödeme yapılır yapılmaz kişiye bilgisi geçecek.

ekonomi ekonomi haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!