Antalya ve Denizli'de başörtülülere çirkin hücum

Türkiye henüz İstanbul'da 16 yaşındaki lise öğrencisi bir kızın başörtüsünden ötürü saldırıya uğramasını konuşurken bugün 2 çirkin saldırı daha yaşandı.

Antalya ve Denizli'de başörtülülere çirkin hücum
Antalya ve Denizli'de başörtülülere çirkin hücum

Antalya'da, kadın Kur'an kursu hocasının, referandumda "evet" oyu vereceğini söylemesi üzerine sohbete kulak misafiri olan biri bayan öğretmene hakaret ve küfürlerle saldırıda bulundu.

Kadın eğitici N.D:- "Referandumla ilgili sohbet ediyorduk, fikirlerimizi söyledik. Referandumda 'evet'ten yandan görüntü bildireceğimi belirttim. Hoş bir sohbetin arkasından dükkandan çıkmak üzereydim. Bu sırada dükkana giren ve bir zaman sohbeti dinleyen bir birey, beni gösterip öteki kişilere seslenerek 'Bu gördüğünüz bayan bakış olarak baktığınızda en ince ayrıntısına kadar dindar fakat bunların hiçbiri dini vecibesini yerine getirmiyor. Bunlar dindar yok ahlaksız, sahtekar' dedi. Söyleyemeyeceğim bazı hakaretlere de maruz kaldım. Başörtümü, kıyafetimi göstererek bu sözleri sarf etti"

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Kepez ilçesinde, bayan Kur'an kursu hocasının, alışveriş için gittiği dükkanda bir sohbet esnasında referandumda "evet" oyu vereceğini söylemesi üzerine kendisine hakaret ettiğini öne sürerek şikayetçi olduğu bir kişi polis ekiplerince gözaltına alındı.

"SÖYLEYEMEYECEĞİM HAKARETLERE MARUZ KALDIM"

Söyleyemeyeceği bazı hakaretlere maruz kaldığını vurgulayan N.D, sözlerini şöyle sürdürdü:"Başörtümü, kıyafetimi göstererek bu sözleri sarfetti. Beyefendi 'beni tanıyor musunuz? Evvelden gördünüz de mi böyle konuşuyorsunuz?' diye sordum. 'Hayır tanımıyorum. Tanımama da lüzum yok. Baktığım zaman anlıyorum' dedi. Şoke oldum. Dükkandaki diğer bir müşteri bu kişiye tepki göstererek 'Benim annem de kapalı, başörtülü. Niye böyle davranıyorsunuz?' diye çıkışınca, bana hakaret eden birey bu sefer 'Ben bu kadını tanıyorum. Iki Yüzlü bu' dedi. demin ise tanımıyorum demişti."

DENİZLİ'DE DE BİR SALDIRI

Denizli'de belediye otobüsünde başörtülü öğrencilere hakaret ettiği ve sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan birey adliyeye sevk edildi.

iddiaya göre, dün yaşanan olayda, Pamukkale Üniversitesi öğrencileri H.D. ve K.O, üniversiteden evlerine gitmek için bindikleri belediye otobüsünde kartlarında yeterli bakiye olmaması üzerine yolculardan yardım istedi.

YOLCULARDAN BİRİ HAKARET ETTİ

Bu sırada yolculardan M.S, öğrencilere hakaret etti.

M.S'nin kendilerine hakaret ettiğini bahis eden öğrenciler, yol üzerindeki Çınar Polis Merkezine gitgide artarak şikayette bulundu.

REFERANDUMDA HAYIR DERSENİZ

Öğrenciler ifadelerinde, M.S'nin kendilerine "referandumda 'hayır' diyeceklerini açıklama etmeleri halinde" bilet verebileceğini söylediğini, bunun üstüne ağız dalaşı çıktığını ileri sürdüler.

Şahsın kendilerine "Başınızı, kulaklarınız kapansın diye mi kapattınız? Siyah türbanlı seni sevdim. Bu başörtülüler 'hayır' demez" gibi ifadelerle sözlü tacizde bulunduğunu öne süren öğrencilerin şikayeti üstüne soruşturma başlatıldı.

Belediye otobüsünün emniyet kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, kafeterya işletmecisi olduğu öğrenilen M.S'yi gözaltına aldı.

Belirsiz, emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi.

MALTEPE'DE MİNİBÜSTE SALDIRI OLMUŞTU!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Maltepe’de minibüste bir kadın gezgin, başörtülü genç kıza saldırmıştı. Genç kızın başörtüsünü çıkaran ve kendisine tekme atan kavgacı, “Siz teröristsiniz, sizin yüzünüzden cümbür cemaat ölüyor. Sen başın kapalı okuyamazsın” diye bağırmıştı.

İLİŞKİLİ HABERLER

Belediye otobüsünde başörtülü kızlara hakaret!
GÜNCEL
3 SAAT ÖNCE
Belediye otobüsünde başörtülü kızlara hakaret!
antalya gazetesi yerelden evrensele batman doguş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor