Fırat Kalkanı Harekatı üç kardeşi buluşturdu

Terör örgütü PYD'nin baskıları nedeniyle evini terk eden ve Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen Cerablus'a sığınan Suriyeli Ubeyd, burada yıllardır görmediği iki kız kardeşiyle buluştu

Fırat Kalkanı Harekatı üç kardeşi buluşturdu
Fırat Kalkanı Harekatı üç kardeşi buluşturdu

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin baskıları nedeniyle Tel Abyad'daki evini terk eden ve Fırat Kalkanı Harekatı dahilinde teröristlerden temizlenen Cerablus'a sığınan Hanse Ubeyd uzun süredir görmediği iki kız kardeşine kavuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Ortak Özel Atama Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı başlatılan harekat zarfında terör örgütlerinin bertaraf edildiği Suriye'nin Halep kentine yan Cerablus ilçesi, ülkenin değişik yerlerinde zulme uğrayanların sığındığı liman haline geldi.

"Yaklaşık 5 yıldır kardeşlerimi göremiyordum"
"Hür büyük kasaba"in kucak açtığı misafirlerden 82 yaşındaki Suriyeli Hanse Ubeyd, yaklaşık 3 ay önce çocukları ve torunlarıyla ilçede yer alan ve yaşanan olumsuzluklar sebebiyle uzun süredir göremediği kardeşleri Hedle (78) ve Terfe'nin (70) yanına yerleşti.

Evini terk etmenin üzüntüsü ve kardeşleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu bir arada yaşayan Hanse Ubeyd, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rakka'ya tabi Tel Abyad'da doğup büyüdüğünü ve orada evlendiğini söyledi.

Kardeşlerinin ise Cerablus'a gelin geldiklerini anlatan Ubeyd, PYD'nin Tel Abyad'ı ele geçirmesinin ardındaki evlerinden edildiklerini ve 1,5 sene önce köye yerleştiklerini belirtti.

Cerablus'un terör örgütü DEAŞ'ten temizlenmesi üzerine kardeşlerinin yanına geldiğini ifade eden Hanse Ubeyd, "Savaş nedeniyle çok acılar çektik, takriben 5 yıldır kardeşlerimi göremiyordum, çatışmalar nedeniyle seyahat edemiyorduk. Burada güvenliğin sağlanmasının arkasından kardeşlerimle buluştum. İnsanın ailesinin yanında olması hoş lakin ben evimi özlüyorum, zaten çok yaşlıyım inşallah ölmeden önce doğup büyüdüğüm yerlere geri dönme imkanı bulurum." diye konuştu.

suriye haber ubeyd harekatı fırat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!