Atatürk Havaalanı personeline ek emniyet taraması

Atatürk Havalimanı’nda çalışan personel için yeni bir güvenlik incelemesi yapılacak. Yeni uygulamada personelin aile bilgileri de araştırılacak.

Atatürk Havaalanı personeline ek emniyet taraması
Atatürk Havaalanı personeline ek emniyet taraması Berkant Akkaya

Atatürk Havalimanı’nda çalışmak isteyenler için evvelden yalnızca Genel Data Toplama’yla yapılan emniyet araştırmasına yeni bir başvuru formu daha eklendi.

PERSONELİN AİLE BİLGİLERİ DE ALINIYOR

Atatürk Havalimanı Mülki Yöneticilik Amirliği’nden kurumlara gönderilen duyuruyla Atatürk Havaalanı’nda tahsis yapan personelden çeşitli bilgiler istendi.Bunların arasında personelin kimlik bilgilerinin yanı sıra ailesini de kapsayan bilgiler de yer alıyor.

BİNLERCE KIŞI EMNIYET TARAMASINDAN GEÇECEK

Emniyet Soruşturması ve Kayıtlar Araştırması isimli formlarda 18 yaşın üstündeki kardeşlerin dahi isimleri isteniyor. Atatürk Havaalanı’nda hizmet veren resmi ve özel statüde fakat Devlet Hava Meydanları İşletmesi,yerli ve tanıdık olmayan havayolları, yer hizmetleri, güvenlik, sıhhat, temizlik vb bir çok şirketlerin bünyesinde çalışan binlerce personel bu güvenlik taramasından geçecek.

Geçen sene başlayan uygulamayla da Atatürk Havalimanı’nda uçağa gitmeden önceki son kontrolde yolculara uygulanan kemer ve saat sonuç zorunluluğu havaalanı çalışanlarına da getirilmişti . Dış ve iç hatlarda ikinci arama noktalarından geçen personel, havalimanında alınan güvenlik tedbirleri kapsamında üzerinde yer alan kemer ve saatleri çıkarmaya başlamıştı.

istanbul atatürk havalimanı atatürk havalimanı güvenlik havalimanı atatürk havalimanı personel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı