Tunus'ya OHAL üç ay daha uzatıldı!

Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi'nin ülkede Kasım 2015'ten bu yana geçerli olan olağanüstü hali üç ay daha uzatma kararı aldığı bildirildi.

Tunus'ya OHAL üç ay daha uzatıldı!
Tunus'ya OHAL üç ay daha uzatıldı! Berkant Akkaya

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Sibsi, mucizevi hali bugünden geçerli olmak üzere üç ay daha uzattı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Parlamento Başkanı ile yaptığı istişarelerin arkasında doğaüstü halin tüm ülkede 16 Şubat'tan itibaren geçerli olmak kaydıyla üç ay daha devamına karar vermiştir."

Olağanüstü halin uzatılmasına, "milli emniyet, sınırlardaki durumlar ve bölgenin genel durumu" dikkate alınarak karar verildiği kaydedildi.

17 Ocak'ta bir aylığına uzatılmıştı

Tunus'ta Kasım 2015'ten bu yana aralıksız doğaüstü hal son olarak 17 Ocak'ta bir aylığına uzatılmıştı.

Başkent Tunus'un Muhammed Hamis Caddesi'nde 24 Kasım 2015'te cumhurbaşkanlığı muhafız alayına düzenlenen bombalı atak sonrası ülkede duyuru edilen bir aylık mucizevi hal, sonraki süreçte birer, ikişer ya da üçer aylık dönemlerle birçok defa uzatılmıştı.

Tunus, 2011'deki 14 Ocak Devrimi'nin ardından zaman zaman emniyet sorunlarıyla karşılaşırken dağıtılmış dönemlerde de terör saldırılarının hedefi oldu.

tunus tunus\'ta olağanüstü hal uzatıldı ohal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı