Rusya ve ABD aralarında birincil üst düzey mülâkat!

Rus Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'li mevkidaşı Tillerson ile ilk kez bir araya geldi

Rusya ve ABD aralarında birincil üst düzey mülâkat!
Rusya ve ABD aralarında birincil üst düzey mülâkat! Berkant Akkaya

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson ile Almanya'nın Bonn kentinde başta bir araya geldi.

Ilk üst düzey temas

Bu, Lavrov ile göreve gelmesi ABD Senatosu tarafından ay başında onaylanan Tillerson arasındaki ilk görüşmenin yanı sıra, Rus hükümeti ile yeni Washington yönetimi arasında yüz yüze gerçekleşen birincil üst seviye bağlantı.

Suriye ve Ukrayna meseleleri de masaya yatırıldı

Rus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, salı günü yaptığı açıklamada Lavrov ve Tillerson'ın görüşmede milletlerarası meseleleri ve iki ülke arası ilişkileri ele alacaklarını kaydetmişti. Suriye ve Ukrayna meselelerinin de masaya yatırılması bekleniyor.

'TILLERSON İLE KONUŞACAK FAZLA ŞEYİMİZ VAR'

Lavrov, röportaj öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Tillerson'la konuşacak çok şeyleri olduğunu söyledi. Lavrov keza Tillerson'la görüşmelerinde gelecekteki iki taraflı çalışmalarının parametrelerini belirlemeyi umduklarını da belirtti. Bir gazetecinin, Washington'da yaşanan 'çalkantıların' Rusya'yı endişelendirip endişelendirmediği yönündeki sorusuna, "Anlamalısınız oysa biz başka ülkelerin iç işlerine karışmıyoruz" cevabını verdi.

nato türkiye nato wiki varşova paktı nato nedir ab merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı