Dev hastane açılışa hazırlanıyor

Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi kısa süre içerisinde hizmete açılmaya hazırlanıyor.

Dev hastane açılışa hazırlanıyor
Dev hastane açılışa hazırlanıyor Berkant Akkaya

Anadolu Yakası'nın büyük hastaneleri aralarında yerini alan, bulunduğu bölgenin yanı sıra çevre ilçelerin de sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede yapılarak modern cihazlarla donatılan Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete sunulmaya hazılanıyor. 

Bütün kapasite çalışmasıyla yılda yaklaşık 1,5 milyon kişiye sağlık hizmeti verilmesi planlanan 380 yataklı hastanede, donanımlı tek ve çift karakter odalar bulunuyor.

Anadolu Kuzey Ulus Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kamil Özdil, buradaki vatandaşların sıhhat hizmeti edinmek için ya da acele bir durumla karşılaştıklarında en yakın halk hastanesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi. 

Ciddi nüfus yoğunluğunun benzer hastaneye başvurması sebebiyle orada da etkin hizmet sunumunun zorlaştığını aktaran Özdil, şöyle devam etti:

"Böyle stratejik bir noktada bu hastanemizin devreye alınması ardından ayrıca diğer hastanelerimizde hizmet sunumu kısmen rahatlayacak ayrıca de burası fazla önemli bir siklet kaldıracak diye umut ediyoruz. Diğer bölge hastanemizdeki projeksiyona dayanarak yıllık yaklaşık 1,5 milyon civarındaki hastaya hizmet verilebileceğini bekliyoruz. Natürel bu tüm servislerin hizmete alınmasıyla bütün kapasiteye erişecektir. Oysa başlangıçta poliklinik hizmetleri ve daha sınırlı bir hizmetle başlayacağız.

Çabucak bütün servisleri hizmete almaya gayret edeceğiz. Hastanemizde 55 yoğun bakım yatağımız olacak. Bunun içerisinde yürek-damar cerrahisiyle ilgili, yenidoğan yoğun bakımımız ve yetişkin yoğun bakım ünitelerimiz olacak. İnşaallah, bu da bu bölge için önemli bir yük alacaktır diye düşünüyoruz."

sitesi web resmi vali haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Düşünce almaz oran: Yüzde 66'SI FETÖ'cü çıktı!
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı
Baykal'ın güldüren halk oylaması hesabı