Bakan Bozdağ'dan hodri meydan! Görevi bırakırım

Adalet Bakanı Bozdağ, referandumda 'hayır' dediği için gözaltına alınanın veya tutuklananın bulunmadığını belirterek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Bozdağ'dan hodri meydan! Görevi bırakırım
Bakan Bozdağ'dan hodri meydan! Görevi bırakırım

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Habertürk'te katıldığı canlı yayında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

CHP'nin, anayasa değişikliğini Tüzük Mahkemesine götürmeme kararının sorulması üstüne Bozdağ, CHP'nin Tüzük Mahkemesine başvurmamasını beklemediğini söyledi.

CHP'nin, Anayasa Mahkemesine gitmekten vazgeçmesinin "arkadaşça bir dönüş olmadığını, hesaba dayalı olduğunu" değerlendiren Bozdağ, bu konuda halkın hakemlik yapacağını belirtti.

Bekir Bozdağ, tüzük değişikliğinin TBMM'deki oylanmasında gizliliğin ihlal edilmediğini değerlendirerek, şöyle devam etti:

"ARKADAŞ CANLISI YOK"

"Tüzük Mahkemesi, gitmiş olsaydı, keza gizlilik bakımından hem de şekil şartlarına ilişkin anayasanın koyduğu kaide bakımından bunu reddederdi. Çünkü her şey anayasanın öngördüğü usule ve şekil şartlarına uygun olarak yapıldı. O yüzden CHP gitmekten vazgeçti. Eğer gitseydi tabii bu aleyhine kullanılacaktı. Anayasa Mahkemesi reddedince duruşma reddetmiş olacaktı.

Şu Anda bunun aleyhine kullanılmasının önüne geçmiş oldu kendi açısından. Millete güvendiğini söyleyerek vatandaştan da olumlu bir anekdot alabileceğini hesap ediyor.

Bunun değerlendirmesini vatandaşımız yapacak. CHP'nin, gerekçesi ne olursa olsun Tüzük Mahkemesine müracaattan vazgeçmesini olumlu görüyorum lakin samimi bir cayma yok."

"HAYIR" DEDİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINMIŞ BİRİ VARSA GÖREVDEN AYRILIRIM"

Referandumda "evet", "hayır" demenin demokratik bir adalet olduğunun altını çizen Bozdağ, AK Parti'den kimsenin "hayır" diyenlere terörist demediğini söyledi.

Bozdağ, "AK Parti 'hayır' diyeni terörist diye damgalıyor." biçiminde idrak oluşturulmaya çalışıldığını, bununla "hayır" cephesinin çoğaltılmasının amaçlandığını belirtti.

"Evet" yönünde irade beyanında bulunanlara yönelik tepkileri anımsatan Bozdağ, "Evet kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Garip bir mahalle baskısı var." değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ, soru üzerine, "Hayır" dediği için gözaltına alınanın ya da tutuklananın bulunmadığını bildirdi.

"Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına gücenmiş varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Değil pek bir şey, yok pek bir örnek. Hemen ne yapılıyor, birtakım kurgular var. Başka diğer eylemler var, diğer şeyler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam 'hayır' dedi, gözaltına alındı." biçiminde konuşan Bozdağ, bunun yalan olduğunu ve bir idrak operasyonu yapıldığını kaydetti.

haber internet haber son dakika haberleri haberleri gazete haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!