Başbakan Yıldırım tarihe geçti!

Başbakan Binali Yıldırım, Malta'ya resmi ziyarette bulunan ilk Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oldu.

Başbakan Yıldırım tarihe geçti!
Başbakan Yıldırım tarihe geçti!

Özel uçak 'TUR' ile Malta'nın başkenti La Valletta'ya dışarı giden Yıldırım'ı, Malta Uluslararası Havaalanı'nda Malta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Joe Mizzi ile Türkiye'nin La Valletta Büyükelçisi Reha Keskintepe ve öteki ilgililer karşıladı.

RESMI ZİYARETTE BULUNAN ILK TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI

Başbakan Binali Yıldırım, Malta'ya resmi ziyarette yer alan birincil Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı oldu.

Başbakan Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Afiyet Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz de La Valletta'ya geldi.

TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ

Malta Başbakanı Joseph Muscat'ın daveti üstüne devlete ait bir ziyaret gerçekleştiren Yıldırım, Muscat ile oluşturacağı görüşmelerin yanı sıra Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca göre kabul edilecek. Ziyaret dahilinde hem Türk ve Malta meslek çevrelerinin bir araya geleceği meslek forumu düzenlenecek.

Ziyaret ve temaslarda, Malta'nın AB Dönem Başkanlığı ışığında Türkiye-AB ilişkileri, AB ile ilgili konuların yanı sıra diğer güncel yöresel ve milletlerarası gelişmelerin ele alınması da öngörülüyor.

sicil affı 2017 son dakika vatandaşa sicil affı sicil affı kimleri kapsıyor sicil affından kimler yararlanacak sicil affı bireysel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor