Kurtulmuş açıkladı: 10-15 gün içerisinde...

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, referanduma ilişkin kararsız seçmenle ilgili açıklamalarda bulundu

Kurtulmuş açıkladı: 10-15 gün içerisinde...
Kurtulmuş açıkladı: 10-15 gün içerisinde...

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, güvenilmez seçmen kitlesiyle ilgili olarak "Ben birincil 10-15 gün içerisinde bu şüpheli seçmenin ‘evet’e dürüst hareketleneceğini düşünüyorum." dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, dün Demirören Medya’yı ziyaret ederek, manâlı mesajlar verdi. Kurtulmuş, referandum süreci ve kararsız seçmenle ilgili olarak ilgili olarak şunları söyledi:

MILLET DAHA ÇOK OLUMLU YÖNE DÖNERLER
“ŞU ANDA ‘Evet’ konusunda bir problem görünmüyor. Bu seçimden rahatlıkla evet çıkacağını görüyoruz. Kesin Olmayan bir seçmen kitlesi var. Daha kampanyanın fazla başındayız. Ben birincil 10-15 gün içerisinde bu güvenilmez seçmenin ‘evet’e doğru hareketleneceğini düşünüyorum. Şüpheli kayda değer bir kitle var. Bu kitlenin de ‘evet’e dönmesi ‘hayır’a dönmesinden daha kolay. Çünkü irk daha fazla olumlu yöne dönerler. Birincil 10-15 gün içinde gözle görünür ciddi bir hareketlenme olacağını düşünüyorum. Zaten iki aylık bir vakit var. Ben sıcacık bir şekilde geçeceğini düşünüyorum.

MİLLETE KARŞIN DARBE YAPARSINIZ BUNU SÜRDÜREMEZSİNİZ

Kampanya sürecinde gerilim olmaz. Türkiye bir Suriye olmadıysa bir Yemen olmadıysa sandığın apaçık olmasından dolayıdır. Benim kanaatim güle oynaya bir işlem yapacağız. Buna karşı herkesin titiz olması lüzumlu. Terör örgütlerinin bu süreçte hareketlenmesi muhtemeldir, bunlara aleyhinde da her türlü emniyet tedbirini de alıyoruz. Millete karşin anayasa değişikliği yapamazsınız. Millete rağmen darbe yaparsınız. Ama bunu sürdüremezsiniz. Kenan Paşa, rahmetli Turgut Özal’ın, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olacağını bilseydi 104’üncü maddeyi böyle yazdırmazdı.

TERÖR ÖRGÜTLERİ "HAYIR" DİYOR
Sayın Cumhurbaşkanımızın da, Başbakanımızın da kastettiği ‘Hayır veren herkes teröristtir’ değil. Söylenen şu, PKK’nın üstteki seviye yöneticileri bütün networküne diyor ki ‘Hayır için sonuna kadar çaba edin.’ DHKP-C ve irili ufaklı bütün sol örgütler dobra dobra hayır kampnayasına destek veriyor. FETÖ bütün çevresiyle kalan gücüyle aleni şekilde hayır kampanyasına yardım veriyor. Söylediğimiz bu. Türkiye düşmanı ne değin örgüt varsa hayır kampanyasına destek veriyor. Bu söz tersinden anlatılarak hatalı bir seziş operasyonuna niçin oldu. Buradan gaye terör örgütlerinin aleni şekilde hayır kampanyasına destek verdiğidir.”
Artı bir kampanya olacak. ‘Kararımız Evet’ başlıca sloganımız olacak. Yöresel olarak şayet bir takım şartların değişmesi olabilir.

kurtulmuş ohal pdy darbe numan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor