Gözlerine bakın kimse inanamıyor!

Türkiye'de 3 milyon insanda bir insanda görülen ve tıp dilinde 'heterokromi' olarak adlandırılan durum Erzincan'da yaşayan Turgut Tanıtan'ı trafik polisleri karşısında zorluyor.

Gözlerine bakın kimse inanamıyor!
Gözlerine bakın kimse inanamıyor!

ERZİNCAN'da bir gözü mavi öteki gözü kahverengi olarak dünyaya gelen 49 yaşındaki Turgut Tanıtan, trafik polislerini gözünün bozuk olmadığına inandıramıyor.

Tanıtan, "Polisler birincil gördüklerinde görme engelli olduğumu zannediyorlar. Onları inandırmakta güçlük çekiyorum" dedi.

Erzincan’da uzun yıllarca bahçe toprağı üreten Turgut Tanıtan, biri mavi diğeri kahverengi gözleriyle sebebiyle en fazla trafik polisleri karşı zorlandığını belirtti. Tıp dilinde 'heterokromi' olarak adlandırılan durumunun Türkiye'de 3 milyon insanda bir görüldüğünü kaydeden Tanıtan, gözlerinde herhangi bir görme bozukluğu olmadığını söyledi. Gözleriyle ilgili tek olumsuzluğu trafik uygulamalarında polislerle yaşadığını açıklayan Turgut Tanıtan şöyle konuştu:"Erzincan'da bahçe toprağı üretimi işiyle uğraşıyorum. İşim gereği vasıta kullanıyorum. Özellikle yol kontrollerinde trafik polislerinin ilgisini çok çekiyorum. Polisler ilk gördüklerinde görme engelli olduğumu zannediyorlar. Bir gözümün görmediğini, bu şekilde araç sürdüğümü sanıyorlar. İki gözümün de problemsiz olduğunu anlatmakta, inandırmakta zorluk çekiyorum."

haberler son dakika haberleri video haber haberleri haber hamile
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor