Erdoğan'ın istihdam seferberliğine Gaziantep'ten destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'istihdamı artırın' çağrısına Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu'ndan destek geldi.

Erdoğan'ın istihdam seferberliğine Gaziantep'ten destek
Erdoğan'ın istihdam seferberliğine Gaziantep'ten destek

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine tüm güçleriyle yardım vereceklerini belirterek, "tekrar tekrar ülkesinin ve devletinin yanında yer alan Gaziantepli sanayiciler olarak, bu ulusal seferberliğe yüzde 5 istihdam artışıyla takviye vererek katılacağız" dedi. 

Konukoğlu, yaptığı açıklamada, işsizliğin hem dünyanın keza de Türkiye'nin önemli hesaplı ve sosyal sorunlarından biri olduğunu söyledi.

Türkiye ekonomisinin son yıllarda potansiyelinin altında büyümesinin işsizlik oranının da yükselmesine neden olduğunu açıklayan Konukoğlu, iş gücü piyasasına yeni girişleri karşılayacak kadar yeterli istihdam yaratılamadığını kaydetti. 

Artan nüfusa iş sağlayabilmek için Türkiye'nin daha yüksek oranlarda büyümesi ve bu büyümeyi sürekli kılması gerektiğine sinyâl eden Konukoğlu, ekonomide büyümenin motor gücünün sanayi ve tarım sektörleri olduğunu dile getirdi.

Üretimi artırarak daha çok kişiye iş ve aş imkanı sunulması gerektiğini belirten Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gaziantep’te işsizlik oranlarına baktığımızda Türkiye ortalamasının aşağıda seyretmektedir. Göç almasına, 450 bin Suriyeliye ev sahipliği yapmasına ve en büyük pazarları aralarında bulunan Ortadoğu ülkelerindeki sorunlara karşın yatırımlara aralıksız ve yeni meslek olanakları sunan bir şehiriz. Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesine sahip olan Gaziantep, 266 bin sigortalı çalışan sayısıyla Türkiye’nin istihdamına güç katmaktadır. Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine tüm gücümüzle yardım vereceğiz. daima ülkesinin ve devletinin yanına bulunan Gaziantepli sanayiciler olarak, bu milli seferberliğe yüzde 5 istihdam artışıyla yardım vererek katılacağız. Biz ülkemizin sevdalısıyız ve daha çok istihdam yaratmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Bu doğrultuda Gaziantep Sanayi Odası, üyeleriyle birlikte 2017 yılında daha çok alıştırma, daha fazla üretme ve daha fazla istihdam yaratma azminde olacaktır."

Konukoğlu, devletin istihdam seferberliği zarfında, hem mesleki ve işbaşı eğitimleri hem de asgari ödenti üzerindeki sigorta primi ve ödenti yükünü karşılayarak kayda değer katkı sağladığına dikkati çekti.

Reel sektöre karşın açıklanan yapı reformların bir lahza önce hayata geçirilmesiyle de üretim ve istihdamın önünün açılacağını söyleyen Konukoğlu, ülkenin geleceği için fazla manâlı olan istihdam seferberliğinin sonuçlarının en kısa sürede alınacağına ve işsizlik oranının düşeceğine dair inançlarının tam olduğunu vurguladı. Konukoğlu, "Türkiye ekonomisinde örnek ve öncü bir şehir halkı olan Gaziantep de ülkemizin büyümesi için bundan sonra da üstüne düşeni fazlasıyla yapacak, milli bir atama kabul ederek istihdam seferberliğine tüm varlığıyla katkısını sunacak ve istihdamını artıracaktır." diye konuştu.

istihdam destek seferberliğine btso'dan gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!