Portakal, limon ve misket limonlarında bulunuyor

Obezitenin çaresi antioksidanlar portakal, limon ve misket limonlarında bulunuyor. Doktorlardan portakal, limon ve misket limonlarının faydaları konusunda özel bilgiler geldi.

Portakal, limon ve misket limonlarında bulunuyor
Portakal, limon ve misket limonlarında bulunuyor

Portakal, limon ve mermer limonlarında bulunan bir cins antioksidanların, batı tarzı yüksek yağlı diyetle beslenen farelerde obezitenin zararlı etkilerini önlemeye yardımcı olabileceği bulundu.

BariatrikLab Obezite ve Metabolik Cerrahi Merkezi Diyetisyen Bariatrik Dyt. Nazlı Acar, Brezilya'daki Estadual Paulista (UNESP) Üniversitesi’nde 50 fareyle yapılan araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:

“Fareler kategorilere ayrıldı ve bir ay boyunca onlara standart bir perhiz, yüksek yağlı diyet, yüksek yağlı bir diyet artı hesperidin, yüksek yağlı bir perhiz pozitif eriocitrin ya da yüksek yağlı diyet fazla eryodictyol verildi. Standart diyetle karşılaştırıldığında, yüksek yağlı flavanonsuz diyeti, tiyobarbitürik asit reaktif maddeler (TBARS) düzeyinde gözenekli olan zarar belirteçleri seviyesini kanda yüzde 80 ve farelerin karaciğerinde ise yüzde 57 oranında yükseltti.

aynı zamanda, hesperidin, eriocitrin ve eriodictyol, yüksek yağlı flavanonsuz diyetle karşılaştırıldığında, karaciğerdeki TBARS düzeylerini sırasıyla yüzde 50, yüzde 57 ve yüzde 64 oranında düşürdü. Hesperidin ve eriodictyol ile çare edilen farelerde yağ birikimi ve karaciğerdeki hasarın azaldığı görüldü.

Karaciğerdeki sonuçlarda olduğu gibi, eriocitrin ve eriodictyol, yüksek yağlı flavanonsuz perhiz yapan farelerin kandaki TBARS düzeylerini sırasıyla yüzde 48 ve yüzde 47 azalttı. Araştırmacılar daha düşük oksidatif stres, daha eksik karaciğer hasarı, daha düşük kan yağları ve daha düşük kan şekeri ile fareleri daha sağlıklı ülkü getirdiler.


Bu egzersiz bununla beraber, turunçgil tüketiminin muhtemelen obez olmayan oysa kardiyovasküler hastalık, insülin direnci ve abdominal obezite geliştirme riski altına sokan yağ yönünden varlıklı diyetlere sahip millet için yararlı etkileri olabileceğini belirtiyor.”

portakal nerede yetişir portakal bahçesi misket limonu fidanı misket limonu nerede bulunur misket limonu satın al
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!