FETÖ'den esir başyaver kendini böyle savundu

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'ın savcılık sorugusundaki savunması ortaya çıktı.

FETÖ'den esir başyaver kendini böyle savundu
FETÖ'den esir başyaver kendini böyle savundu

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün FETÖ soruşturması zarfında tutuklanan Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'ın telefonundan Gülen'in sohbetlerini izlediği belirlendi. Özdaban "Telefonu babam kullanıyordu,yanlışlıkla izlemiş olabilir" iddiasında bulundu.

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban'ın cep telefonundan, Fethullah Gülen'in sohbetlerini izlediği belirlendi. Özdaban savunmasında telefon hattını babasının kullandığını ve yanlışlıkla bu sitelere girmiş olabileceğini öne sürdü.

FETÖ'nün KKTC ayağına karşın soruşturmada tutuklanan, Türk Uzlaştırma Kuvvetleri Alay Komutanı Özdaban'ın savcılık sorgusuna ilişkin kayda değer ayrıntılara ulaşıldı.

15 Temmuz'da er ve erbaşlarla birlikte bütün teçhizatlı olarak mesaiye gittikleri belirlenen Özdaban savunmasında, "Komutanımız İlyas Bozkurt'un 'Rumlar saldırabilir' talimatı üzerine toplandık. Er ve erbaşlardan darbecilere yardım verdiğimi söyleyen olursa, rütbelerimi kendim sökerim" dedi. Orgeneral Hulusi Akar'ın tutuklanan başyaveri Levent Türkkan'ın, kendisini FETÖ'cü olmakla suçladığı hatırlatılınca ise Bekir Furkan Özdaban, "Türkkan'la aramızda husumet var. Genelkurmay'a geldiğinde şımarıkça davranıyordu. Yasaklanmış olmasına karşın sigara içiyordu. Ben de sık sık uyarıyordum. Bu yüzden beni gaye almıştır" dedi.

18 GÖRÜŞME YAPMIŞ
Sabah'ın haberine göre Savcılık Özdaban'ın adına belirtilmiş telefon hattından çoğu kez internete girerek Gülen'in 'sohbet' programlarını izlediğini tespit etti. Bu tespite ilişkin ise Özdaban, "Adıma belirli iki telefon hattı var. Birini eşim diğerini babam kullanıyordu. Babam 73 yaşında. 2-3 yıldır akıllı telefon kullanıyor. Yanlışlıkla izlemiş olabilir" iddiasında bulundu. Özdaban'ın aynı telefon hattından FETÖ'nün mahrem hizmetlerden sorumluluk sahibi kritik isimlerle bambaşka tarihlerde 18 kez görüştüğü de belirlendi.

haber ekip gazetesi haber gazete haber 1919 haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor