Dikkat! Köpeğiniz kanser olabilir

Köpekler kanser olduğu zaman ortaya çıkan belirtiler genellikle çok dikkat çekici değildir ve başka bir durumdan kaynaklanıyor olabilir.

Dikkat! Köpeğiniz kanser olabilir
Dikkat! Köpeğiniz kanser olabilir

Bayılmak
Eğer köpeğiniz bayılır ve kendinden geçerse derhal veterinere gidin. Bayılmak, dayanıksızlık ve genel olarak keyifsizlik (kapıda karşılamamak, ilişki kurmamak gibi) köpeklerde kanserin belirtileri arasındadır. Köpek bayılsa ve ertesi gün iyi görünse bile veterinere gitmek gerekir çünkü bu dalakta kanserin belirtisi olabilir.

Öksürük
Öksürük aracısız kanserin belirtisi olarak düşünülmez. Örneğin küçük köpeklerde bitik borusuyla ilgili problemlerin belirtisi olarak da öksürük görülebilir. Bir ya da iki kez öksürüyorsa endişe etmeye gerek yoktur. Ancak öksürük inatçıysa ve birkaç günden uzun sürerse o zaman köpeklerde kanserin belirtileri arasında sayılabilir

Kilo Kaybı
Köpeklerde kanserin öncelikli belirtisi kilo kaybıdır. Genel Olarak mide bağırsak kanalında olan bir tümöre muhabere eder. Çoğu köpek bu kanaldaki tümörler nedeniyle yemek yemeyi bırakırlar ve bu da çabuk kilo kaybına yol açar. Kanser, köpeğin olağan iştahı uygun olsa bile kilo kaybına sebep olabilir. Köpeğinizin seri veya yavaş kilo kaybettiğini gözlemliyorsanız, veterinerinizden bir randevu alın.

Burun Kanamaları
Burun kanamaları derhal daima olağandışı bir duruma işaret eder. Ihtiyar köpeklerde bilhassa endişe vericidirler. Burundaki bir kanserin işareti olabilirler. Genç köpeklerde ise yabancı bir maddenin burunlarına kaçması sonucunda ortaya çıkabilmektedirler.

Nöbet Dinmek
Nöbet devretmek beyin tümörünün bir işaretidir ve çoğunlukla kanser hastası ihtiyar köpeklerde görülür. Eğer köpeğiniz yoklama edemediği çiğneme, bacağın sarsılması, ağzın köpürmesi gibi hareket evreleri yaşıyorsa, nöbet geçiriyor olabilir ve acilen veterinere götürülmelidir.

 

tümör kanser klinik zeytinburnu vet zeytinburnu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!