Et ve süt ürünleri alırken dikkatli olun!

Migreninizi beslenme alışkanlıklarınızın tetiklediğini biliyor musunuz?

Et ve süt ürünleri alırken dikkatli olun!
Et ve süt ürünleri alırken dikkatli olun!

Hormonlu gıdalara dikkat!
 
Bilhassa et ve süt ürünleri alırken itinalı olun. Muhtemel olabildiğince organik ürünleri tercih edin. Sütte bulunan kasein adı verilen fosfoproteinler, sütteki proteinin %80'ini içerir; migren ve öteki baş ağrısı türlerini tetikler. Doktorlar çoğunlukla tüm kasein kaynaklarını hastaya yasaklar. 

Karbonhidrat ve bitmiş şekerle dolu gıdalardan uzakta durun
 
Yemekten sonradan kan şekeri yükselmesi veya kan dolaşımındaki glikozun ani artışı migrenin en şaşılacak sebeplerinden bir tanesi. Beyaz şeker ve makarna gibi basit karbonhidratların fazla tüketimi migrene neden olabilir. Basit karbonhidratları tükettiğinizde kan şekeriniz yükselir ve vücudunuz ekstra insülin üretir. Bu durumda kan şekeri seviyeniz büyük oranda düşer. Bu ani yükseliş ve düşüşler baş ağrısını tetikler.

Sıvı alın ama tetikleyici içeceklerden kaçının
 
Değişken kaybının baş ağrısını tetiklediği yaygın olarak bilinir. Migren ağrısı olanların durumunu ise ekstra kötü ışık halkası getirir. Uzmanlar bol bol akıcı, özellikle su tüketmeyi öneriyor. Ama alkol, çay, kahve, soda, şekerli ve kafein içeren içecekler migreni azdırdığı için uzaktan durulması gerekiyor.

Sıcak ve soğuk içecekleri yavaş için
 
Dondurma baş ağrısını cümbür cemaat mutlaka yaşamıştır. Sıcak ya da soğuk içecekleri çabuk bir şekilde içtiğinizde alnın ortasında ya da gözlerin arkasında ve burunda 5 dakikadan kısa süren ağrılara dondurma baş ağrısı denir. Araştırmalara kadar bu müşteri ağrılar migreni tetikliyor.

et ve süt ürünleri alırken dikkatli olun yiyecek ve içecek eğitim bilim çölyak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!