Cumhurbaşkanı Erdoğan pankartlı davete Evet dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Kahramanmaraş'ta bir vatandaşın davetini kıramadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan pankartlı davete Evet dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan pankartlı davete Evet dedi

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Aldülhamid Han Camisi'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı farklı alanlara yönlendirilmiş temaslarda bulunmak için geldiği Kahramanmaraş havaalanında Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, CHP İl Başkanı Esat Şengül ve diğer yetkililer karşıladı.

Havaalanında ve güzergah üstünde bekleyen vatandaşları selamlayan Yıldırım, çocuklara da değişik hediyeler verdi.

Cuma namazını kılmak için geldiği Abdülhamid Han Camisi'nde sevgi gösterileriyle karşılanan Erdoğan, namaz çıkışı kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, "Hele hele imam konuşmacı nesli olarak sizleri karşımda görmek, bir imam hatipli olarak beni de fazla çok mutlu ediyor." dedi.

İmam hatiplilere yıllardan beri zulmedildiğini ifade eden Erdoğan, "Sizleri üniversitelerin kapısından geri çevirdiler ama şimdi inşallah böyle bir engel yok. Hepinizi en güzel üniversitelerde bakmak istiyorum. Orada galibiyet destanları yazmanızı istiyorum. Hazır, durmak değil yola devam." diye konuştu.

Cami bahçesinde bekleyenlerin aralarında, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda oy kullanacakların bulunduğunu söyleyen Erdoğan, "Demokratik hakkınızı da en güzel şekilde kullanacaksınız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bir olun, beraber olun, kocaman olun, diri olun, kardeş olun daima birlikte Türkiye olun." dedi.

"Çaya da evet de"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden ayrıldıktan sonradan annesiyle yanına gelen 5 yaşındaki Ahmet İribiş isimli çocuğu sevdi. Kendisini bekleyenlerin sorunlarını da dinleyen Erdoğan, vatandaşlarla resim da çektirdi.

Elif Sarıgül isimli vatandaşın evinin balkonuna astığı, "Çayımız hazır ede, gel sen de çaya da evet de" yazılmış pankart üstüne Erdoğan, bu daveti kırmayarak Sarıgül'ün evine akarsu içmeye gitti.

Erdoğan ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de Kahramanmaraş'a geldi.

cumhurbaşkanı haber haberler kahramanmaraş haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!