AK Parti'li Mustafa Elitaş rekor kırdı

En uzun süreli takım kaptanlığı yapan isim AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş oldu.

AK Parti'li Mustafa Elitaş rekor kırdı
AK Parti'li Mustafa Elitaş rekor kırdı Berkant Akkaya

AK Parti'nin beş ekip kaptanından biri olan Elitaş'ı ayrıca kendi partisindeki ayrıca de muhalefetteki milletvekillerinden ayrı kılan bir özelliği var. 2007'de başladığı görevinde bu sene 10'uncu senesi; 2002 yılında milletvekili, 2007 yılında ise grup başkanvekili oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 10 yılı, "İç Tüzükte ne varsa birinci maddeden 188 maddeye değin her şeyi yaşama imkanı bulduk" sözleri ile özetledi.

Partisinin milletvekilleri ona "kurumsal akıl" diyor. O'nun ise iyi bir grup başkanvekili olmanın sırrını "Meclis'i, milletvekillerini iyi peşine düşüp takip etmek, iyi diyalog ayarlamak olarak" veriyor.

Mustafa Elitaş, Meclis'te tansiyonun yükseldiği anlarda Meclis Başkanvekili'nin çağrısı ile arkadaki odada neler konuşulduğunu da anlattı. Elitaş, "Bütün saikleri bir kenara bırakıyoruz, adaletli bir şekilde doğruyu yanlışı ortaya çıkarabilmek için yaptığımız mülâkat sonrası uzlaşma noktasına gidiyoruz" dedi.

10 takvim süreçte hafızasına kazınan anın ise "2011 yılındaki münakaşacı iç tüzük değişikliği olduğunu söyledi.

Elitaş, eğer cumhurbaşkanlığı sistemi hayata geçerse Meclis'te yapılacak ilk işin de iç tüzüğü değiştirmek olduğunu söyledi.

haberi haber haberleri hasan karaman ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
89. Oscar törenine saatler kaldı
89. Oscar törenine saatler kaldı
Kılıçdaroğlu: Değişiklik kendi içinde önemli çelişkiler barındırıyor.
Kılıçdaroğlu: Değişiklik kendi içinde önemli çelişkiler barındırıyor.