FETÖ firarisinden 2025'te dünya bize alt olacak iddiası

FETÖ/PDY'ye finans sağladıkları gerekçesiyle 4 iş adamı hakkında hazırlanan iddianamede ifadesine başvurulan bir tanığın açıklamaları dikkat çekti.

FETÖ firarisinden 2025'te dünya bize alt olacak iddiası
FETÖ firarisinden 2025'te dünya bize alt olacak iddiası

İfadesine başvurulan şahit, Süre gazetesinin üstteki seviye yöneticilerinden kaçak Mehmet Kamış'ın örgütün sıcacık hedefiyle ilgili sözlerini aktardı.

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması zarfında örgüte finans sağladıkları iddiasıyla 4 iş adamı hakkında hazırlanan ve mahkemece kabul edilen iddianamede bir tanığın, örgütün rahat hedefine ilişkin ifadelerine yer verildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Zafer Dur'un, Küçükbay Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, gayrimenkul, otomotiv, akaryakıt sektöründeki yatırımlarıyla tanınan ve kapatılan Gediz Üniversitesinin kurucu üyelerinden Abdullah Kavuk, oğlu Metehan Kavuk ile kuyumcu Haysiyet Sipahi hakkında hazırladığı iddianamede, "Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Kanununa muhalefet, silahlı terör örgütüne üye olmak ve yönetme" suçlamaları yöneltilen iş adamları hakkında 10 ile 15 sene aralarında değişen hapis cezaları talep edildi.

İddianamede, şahit olarak emniyetteki ifadesine yer verilen N.M, FETÖ mensubu firari gazeteciler, KHK ile kapatılan Vakit gazetesinin genel yayın yönetmen yardımcısı Mehmet Kamış, kapatılan Bugün Gazetesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan ve Ali Akkuş'u üniversite yıllarında, iş adamları Ahmet Küçükbay, Mehmet Timuroğlu, Mustafa Özkara, Abdullah Kavuk ve kaçak Ramazan Davulcuoğlu'nu iş hayatında tanıdığını demeç ederek, takriben 6 yıl Küçükbay'ın şirketinde üstteki düzey yönetici olarak çalıştığını, bu esnada örgütün "Ege Bölgesi imamı" olarak aşina firari Bekir Baz'ın sık sık şirkete gelerek kuytu sohbet ve toplantılara katıldığını ileri sürdü.

KÜÇÜKBAY'IN ŞİRKETİNDE ÜSTTEKI SEVIYE TOPLANTILAR
Baz'ın gerek sivil toplum kuruluşları gerek bürokrasi gerekse iş adamları üzerinde etkili rol oynadığını, hiçbir resmi görevi olmamasına karşın çoğu törende protokolün ön sıralarında gördüğünü, örgütteki görevi sebebiyle önemsendiğini daha sonra anladığını açıklayan N.M, Baz'ın davetiyle haftada bir, Küçükbay'ın kontrolünde yapılan toplantılara Ege Bölgesi'ndeki bazı valiler ile üst seviye iş adamlarının iştirak ettiğini öne sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, Davos Zirvesi'nde eski İsrail Cumhurbaşkanı Simon Peres'e karşı "One minute" çıkışının yaşandığı 2009'da Küçükbay'ın şirketindeki yemekli toplantıya Amerikalı 10 gazetecinin ziyafet edildiğini, toplantıda AK Parti ve hükümet aleyhine propaganda yapıldığını kaydeden tanık N.M, "Gördüğüm bu toplantıların amacı toplantıya misafir etme edilen siyasiler, iş adamları ve kamu yöneticilerine yönelik bir kuvvet gösterisiydi. Cemaatin gücünü ve ağırlığını toplantıya gösteri edilen kişilere hissettirmekti. Bunda başarılı oldukları açık açık da görülüyordu. Toplantılara katılacakları Bekir Baz saptama ediyordu." dedi.

"2025'TE TÜM DÜNYA BİZE AST OLACAK"
N.M. şirkette çalıştığı dönemde Küçükbay'ın talimatıyla sıkça İstanbul'a gitgide artarak kapatılan Samanyolu Televizyonu ve Zaman gazetesinde çalışan yöneticilerden veri aldığını, yapılan görüşmelerde acayip anekdotların ortaya çıktığını kaydederek ifadesini şöyle sürdürdü:

"Bunlar arasında en ilginci Süre gazetesi Genel Yayınlama Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış ile yaptığım görüşmeydi. Kamış'a bir sohbette, Samanyolu Yayın Grubunun görsel ve yazılı kısmında program yapıp, yazı yazar bazı şahsiyetlerin geçmişi göz önüne alındığında bunların kendi gruplarında yazı yazıp program yapmasının garip olduğunu, bunların kendi gruplarında nasıl çalıştığını ve denetim edildiğini sordum. Kamış da bana 'Bunlara aylık 50-60 bin lira maaşlar veriyoruz. Kesinlikle bizim istediğimiz gibi yazı yazıp programlar yapacaklar. Bunları bırak, 2025'te tüm dünya bize yan olacak.' demişti. Bu şahsın inşa içerisinde etkin bir kişi olduğunu biliyorum. Konuşmalarının anlamsız olmadığını düşünüyorum."

fetö geri gönderecek öğretmenlerini kazakistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!