Emekli doktor villasında 50 köpekle yaşıyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan emekli anestezi uzmanı doktor Aylin Yıldız Schwarz, denize sıfır villasının hem odalarını hem de bahçesini yaşadığı 50 köpek için özel olarak dizayn ettirdi.

Emekli doktor villasında 50 köpekle yaşıyor
Emekli doktor villasında 50 köpekle yaşıyor Barış Coşar

Bodrum'da yaşamını sürdüren emekli anestezi uzmanı doktor Aylin Yıldız Schwarz, villasında 50 köpek ile yaşıyor. 

Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi'nde yaşamını sürdüren 59 yaşındaki Schwarz, 17 yıl önce Almanya'dan gelerek ilçeye yerleşti. Çocukluğunda büyük bir ev alıp hayvanlarla yaşama hayali kuran Schwarz, bunu emekli olduktan sonra gerçekleştirdi.

Güvercinlik sahilinde bahçeli lüks bir villa satın alan emekli doktor, evinin her köşesini hayvanlar için özel olarak düzenledi. Schwarz, iki katlı villanın tüm odalarının yanı sıra villanın bahçesindeki müştemilatları da köpekler için dizayn ettirerek, onlara rahat bir yaşam sunuyor.

İlk köpeği "Rottweiler" olan Schwarz, zamanla sokakta yardım ve sahiplenmeyi bekleyen hayvanları da evine aldı. Schwarz'ın yanında köpeklerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak 4 çalışan da bulunuyor.

Schwarz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayatta en büyük arzusunun, emekliliği sonrası bir yer alarak hayvanlar ile yaşamak olduğunu ve bu hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Yaklaşık 17 yıldır Türkiye'de yaşadığını anlatan Schwarz, "Hayalimi gerçekleştirdim. Evimin tamamı canlara aittir. İç, dış ve ekstra yapılan yerler hepsi hayvanlarıma aittir. Onlarla yaşamaktan çok mutluyum ve onları çok seviyorum." dedi.

"Köpeklere pansiyon hizmeti veriyor"

Kendisine ait 50 hayvanı olduğunu aktaran Schwarz, hastalanan veya acil seyahate çıkacakların hayvanlarına da ücretsiz pansiyon hizmeti verdiğini ifade etti.

"Golden Çetesi'ne de o bakıyor"

Schwarz, geçirdiği kalp yetmezliği nedeniyle durumu ağırlaşan ve Aydın'daki bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren emekli güverte reisi Şenol Özbakan'a ait "Golden retriever" cinsi 12 köpeği de "misafir" olarak kabul etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Huriye mutlu     2017-01-16 Helal olsun..gercek bir hayvansever..tesekkurler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali Başlıyor