Evlilik Ve Eş Seçimi
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Evlilik Ve Eş Seçimi

Evlilik Ve Eş Seçimi
Evlilik insan hayatını etkileyen en önemli faktörlerden biridir.Bu sebeple eş seçerken çok dikkatli davranmamız gerekir.Benim bu konuda esprili bir yaklaşımım var:Evlenince değişir diye kimseyle evlenmeyin, hazır değişmişleri var onlardan seçin.


Burada altını çizmek istediğim konu evlenince değişir yanlış inancıyla evliliklere başlıyorlar ve ne yazık ortaya çıkıyor ki aslında kimse değişmiyor.Mühim olan bizim bu değişmesini istediğimiz özelliklere gösterdiğimiz tölerans nasıl.Neden değişmesini istiyorda böyle kabul edemiyoruz.
Eş seçimi aslında kişinin kendini tanımasıyla başlar.Ben kimim, benim önceliklerim neler, olmazsa olmazlarım neler, değerlerim neler.Kendisini iyi tanıyan insan karşısındakini daha iyi anlar.
Bir kıyafet seçerken bile saatlerce vakit geçiren bizler hayati önem taşıyan evlilik konusunda aynı hassasiyeti göstermiyoruz.Evlilik bir takım oyunudur ve bizler aynı takımın oyuncularıyız.Kazanırsakta biz kaybedersekte biz kaybedeceğiz.

Evlilik güçler dengesi değildir.Uyumun,birlikte mücadelenin, halden anlamanın ,aile olmanın diğer adıdır.
Buradan gençlere tavsiyem evlenmeden önce mutlaka Aile Danışmanlarına Psikologlara gitsinler.Önce kendilerini sonra eş adaylarını daha iyi tanıyarak mutlu evliliklere giden yolda ilerlesinler.
İşini ve eşini doğru seçen rahat eder.
Esenlikle kalın efendim...


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!