Pozitif Psikoloji
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Pozitif Psikoloji

Pozitif Psikoloji 

 

Çocukluğumdan beri pozitif bir annem olmasının nimetlerine her daim şükretmişimdir.Annem olayları büyütmeden karamsarlığa kapılmadan çözme yollarını bize bizzat yaşarak öğretmiştir.Bugün sohbetimizi Pozitif Psikoloji üzerine yapmak istiyorum.Pozitif bir bakış açısı sorunları görmezden gelme değil tam tersi üstesinden kolayca gelmeyi sağlayan muhteşem bir bakış açısıdır. Olumlu karakter özelliklerini, erdemleri ve insanların güçlü yanlarını merkeze alan bir disiplindir.

 Bu sayede güçlü yönlerimizi nasıl kullanmamız gerektiğini, güçlendirmemiz gereken yönlerimizide nasıl güçlendireceğimizi deneyimleyerek öğreniriz. Farkındalık bilinci kazanmamızı sağlar.Bu sayede stresi, kaygıyı, depresyonu ve kronik ağrıları azaltabiliriz. Gelecek endişemiz azalır geçmiş pişmanlıkların üzerinde durmamayı öğreniriz.Şimdiki zamanda yaşayarak çözümlere daha sağlıklı ulaşmış oluruz. 
 

Empati yeteneğimiz gelişir, motivasyonumuz artar,şükretmeyi öğreniriz. İnsan ilişkilerimiz güçlenir,çevremize kendimize ve toplumumuza daha faydalı bireyler oluruz.
Bence mutluluk sahip olduklarımızın farkına varma ve bunlara şükredebilme sanatıdır.İşte Pozitif psikoloji bu iyilik halini kazanmamızı ve  sürdürmemizi sağlar. Düşüncelerinize dikkat edin sözleriniz olur, sözlerinize dikkat edin yaptıklarınız olur, yaptıklarınıza dikkat edin  alışkanlıklarınız olur, alışkanlıklarınıza dikkat edin karakteriniz olur,karakterinize dikkat edin kaderiniz olur.


Hayatımızı bir nakış gibi işlememiz duasıyla ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!