Başkalarının Hayatları
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Başkalarının Hayatları

Başkalarının Hayatları


Gerek sosyal medya, gerek evlilik programları, gerek biri bizi gözetliyor evleri tarzında programlar, gerekse tv dizileri sürekli bizi başkalarının hayatlarında yaşamaya mahkum ediyor.Başkalarının hayatlarında yaşamanın hiç bir sorumluluğu yoktur çünkü. İstediğimiz gibi eleştirir,  yadırgar ya da beğeniriz. Ancak sorumluluğu olmadığı gibi hiç bir getirisi yoktur. Başkalarının hayatlarında yaşamak küreksiz bir kayıkla okyanusa açılmak gibidir.


Başkalarının hayatlarına bizi özendirip yaşatan tüm çeldiricilerin  asıl amacı ne yazık kendi hayatımızı görmemizi engellemektir.Evlilik programında falanca beyin hangi hanımı seçeceğine odaklanırken kendi ailemizin hayatını kaçırırız.Başkalarının eşlerinin onlara aldığı hediyeleri konuşurken kendi eşimizin gözlerindeki sevgi pırıltısını kaçırırız. Başkalarını çocuklarının okul başarılarını düşünürken kendi çocuğumuzun masumiyetini kaçırırız.


Velhasıl avuçlarımızın içinden kendi hayatımız akıp giderken elimizde sadece bir avuç kül bir avuç duman kalır.


Kendimi bildim bileli hayat felsefem gereği önce sorunu tespit eder sonra hemen çözümlere yönelirim.Öyleyse çözüm nedir dediğinizi duyar gibi oluyorum.Çözüm bizde saklı. Bugünden tezi yok başkalarının hayatlarında figüran olacağımıza kendi hayatımızın baş rolünde oynayalım.
Tv, sosyal medya bilgisayar başında daha az zaman, ailemizle ve kendi yaşam yolculuğumuzla daha çok zaman geçirelim.Elimizdekilere şükredelim,  hayatı yaşamı insanları sevelim. Şunu unutmayalım ahirete başkalarının hayatıyla değil kendi hayatımızla gideceğiz....

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!