Evlerimizin Bereketi
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Evlerimizin Bereketi

Bir evde büyüklerimiz yaşarsa o evde bereket çok olur.Babannemli zamanların en güzel kokusunun huzur ikliminin mis gibi yasemen çiçeği olması tesadüf değildi.Babannemin bereketiydi.Evimizden gülücükler, soframızdan misafirler, yanıbaşımızdan melekler, dilimizden dualar eksik olmazdı.
Biz babannemin tecrübelerinden nasiplenirken, babannemde tekrar tekrar anlattığı anılarıyla yenilenir tazelenirdi adeta.


Çocukluğumuz babannemin dizi dibinde geçerken nereden bilirdik aslında dev bir çınarın gölgesinde serinlediğimizi, sarıp sarmalandığımızı, koruyup kolllandığımızı ve edep mektebinin cıvıl cıvıl şanslı çocukları olduğumuzu.


Geniş ailede yaşarken anlamasakta aslında mutluluğumuz artarken sıkıntılarımız azalır.Sevgilerimiz artarken hüzünlerimiz azalır.Gülücüklerimiz artarken gözyaşlarımız azalır.Omuzumuza, ruhumuza, gönlümüze sarılanımız çok olur.


Halalarımız sırdaşımız, dayılarımız en iyi dostumuz olurken,kuzenlerimizden oluşan rengarenk kardeşler ordusu ile sanki fethe çıksak başarırız duygusu yaşarız. Geniş aile sayesinde paylaşmayı, dayanışmayı, dostluğu ve güven duygusunu öğreniriz.Ağladığımızda mendil verenimiz çok olur.Çikolatalı pastayı paylaştığımızın çok olduğu gibi.


Velhasıl ı kelam maddiyatın maneviyata ağır bastığı ahir zamanda  çocuklarımızı bu zenginliklerden mahrum etmeyelim ne olur.Modern zamanların yalnızlığına inat geniş ailemizle kalabalıklaşalım.Gülelim, ağlayalım düşelim,kalkalım aile olmanın konforunu çocuklarımıza da yaşatalım ki onlarda çocuklarına yaşatsınlar.


Görgülü kuşlar gördüğünü işler, görmeyince neyler...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!