Modern Zamanlara İnat
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Modern Zamanlara İnat

Modern zamanlara inat sade bir ömrün saf kahramanı olabilmektir duamız.Modern zamanlar insan hayatına pek çok kolaylık getirirken, yanı sıra saflığı, masumiyeti, dayanışmayı yeşilçam filmlerinin o klasik sımsıcak  mahalle zamanlarını, hüzünüyle neşesiyle kenetlenmeyi bize unutturdu ne yazık. 


Biz çocukken dizlerimiz yara bere olana kadar sokakta oynardık.Akşam eve gelince annelerimiz bizi sabunlar paklar, yemeğimizi yer, pjamalarımızı  giyer ailemizle sohbete koyulurduk.Günler birbirini hep aynı masumiyetle takip ederken içimizde de  kelebekler pır pır ederdi sanki.
Çocuklarımız sanal dünyanın gölgesinde avunurken, bizlerde mahremiyetten samimiyetten iyi niyetten sanki ışık hızıyla uzaklaşıyor gibiydik.İşin kötüsü bu durumdan en ufak bir rahatsızlık bile duymuyor, üstelik mutlu olduğumuzu zannediyorduk.


Ailenin sıcaklığı, değerlerin önemi, maneviyat,merhamet uzun bir yolculuğa çıkmışlardı ve  biz arkalarından su bile dökememiştik. Hırslar,maddiyat,bencillik, yalnızlık yükselen değerler haline gelmişti.
Ve tüm bu değişim ambalajlanarak süslü püslü kutularda, plazalarda, iş hayatında ,bulvarlarda, kafelerde bize modern zamanlar adıyla yutturulmaya çalışılır olmuştu.
Bakış açımız sorunu görmek, tespit etmek ve çözüme doğru ilerlemek güzergahında olunca çözümlerinde saklandıkları yerden çıkmaları daha kolay oluyor.Mesela dostlarımızla akrabalarımızla daha çok ev oturmaları yapalım.Mesela kıskanmayalım birbirimizi tam tersi onur duyalım başarılarımızla.Mesela merhameti hayatımızın baş köşesine konduralım eski günlerdeki gibi. 


Mesela birbirimizi , yormayalım, küsmeyelim, gücenmeyelim.
Mesela Asr Surasindeki gibi birbirimize Hakkı ve Sabrı tavsiye edelim. Mesela bu hayatın rüya olduğuna inanalım.
Mesela beş taş oynayalım, sessiz sinema oynayalım, saklambaç oynayalım, içimizdeki çocuğu alıp lunaparka götürelim, çarpışan arabalarda iyiyle kötüyü çarpışsın.

 

Filmin sonunda kazananlar hep iyiler olsun yine.
Mesela uyuyalım uyanalım sabahın nuruyla ve masum zamanların örtüsü kaplasın tüm günahların üstünü bembeyaz kar taneleriyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!