Safları Sıklaştırma Zamanı
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Safları Sıklaştırma Zamanı

Terör insan hayatına darbe vuran en sinsi tehlikelerden biridir şüphesiz.Terörün dili, cinsi, dini, milleti yoktur.Hedefi, bir kitleye yönelik gibi gözükse de aslında tüm insanlığadır darbesi.Acımasızca masumlara yönelen kalleşce bir saldırıdır.İster yanıbaşımızda olsun isterse kilometrelerce uzakta aynı tramvatik duygu hepimizi derinden sarsar.


Terörün ikinci ve aslında görünmeyen en büyük etkisi psikolojik olandır.İnsanları strese sokan etkenlerden biri de belirsizlik ve olayların kontrolünün dışında gelişmesidir. Etrafında sürekli terör olayları olup biten kişi, endişe ve korkuyla hayatını sürdürmeye çalışır.Bu şekilde  teröre maruz kalmasa bile psikolojik etki ile insanlar  terör mağdurudur. Böyle bir durumda ise bireyden topluma genel bir huzursuzluk hâkim olur.
Toplum,bireylerin yoğun bir aidiyet duygusuyla birbirlerine bağlanmasıyla oluşur.Terörizmin amacı oluşan bu aidiyet ve güven duygusunu toplumsal dokuyu aşındırmak ve zarar vermektir.


Toplumun emniyet,güven ve birlik duygusunu sarsmaya yönelik psikolojik saldırı olan  terörizm toplum içerisinde ve bireyler arasında oluşan güven duygusuna zarar verir. Uzun süreli terör ve eylemlerine maruz kalmış toplumlarda stres belirtileri gösterdiği araştırmalarca vurgulanmıştır.


Peki öyleyse ne yapmalıyız.En önce saflarımızı sıklaştırmalıyız.Birbirimizin arasına şer odaklarının girmesine izin vermemeliyiz.Birlik içinde dirlik içinde kararlı bir şekilde Devletimizin yanında olmalıyız.
Bu Vatan bizim. Bu Devlet bizim. Motivasyonumuz düştüğü zaman birbirimize el verelim.Birbirimize kuvvet verelim.Zaman  kardeş olma zamanı, zaman dirayetli olma zamanı.Zaman huzuru bozanlara fırsat vermeme zamanı.Zaman daha çok Dua zamanı. Zaman inanma zamanı.


Başka Türkiye yok...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!